Ranking kredytów gotówkowych

W rankingu kredytów gotówkowych przeprowadzonych w czerwcu 2011 roku dominuje kredyt w Getin Banku!

Kredyt gotówkowy w Getin Banku

Banki stosują coraz więcej wymagań i zabezpieczeń w stosunku do kredytobiorców kredytów gotówkowych. Wynikiem takich działań jest wzrost kosztów pozyskiwania takich pożyczek. Jeżeli już decydujemy się na kredyt, warto zapoznać się z jak największą liczbą ofert. Jeżeli jesteśmy stałymi klientami danego banku, to właśnie tam warto negocjować lepsze warunki kredytowe. Bank, którego jesteśmy stałymi klientami jest w stanie nam bardziej zaufać i udzielić kredytu na zdecydowanie mniej restrykcyjnych warunkach.

Gdzie najtaniej?

Rata kredytu w Getin Banku w wysokości 5 tys. zł udzielonego na 12 miesięcy wynosi w tym banku tylko 435 zł, a łączny koszt kredytu to jedynie 230 zł.

W Nordei, która jest na 2. miejscu rankingu, miesięczna rata jest wyższa tylko o 23 zł, ale łączny koszt kredytu jest już ponad dwukrotnie wyższy (495 zł). Powodem jest wyższe oprocentowanie nominalne, a poza tym klient musi zapłacić 1-proc. marżę.

W BZ WBK, który jest na 3. miejscu naszego zestawienia, prowizja wynosi aż 5 proc., ale oprocentowanie jest porównywalne z oferowanym przez Getin Bank – wynosi ok. 8 proc.

Bardzo podobnie jest w Millennium, niestety bank ten wymaga wykupienia pakietu ubezpieczeniowego, który w całym okresie spłaty pożyczki kosztuje dodatkowo prawie 190 zł. Z tego powodu Millennium wylądował poza pierwszą dziesiątką rankingu z łącznym kosztem kredytu przekraczającym 674 zł.

Gdzie najdrożej?

W naszym rankingu najdroższe okazały się takie banki jak: Raiffeissen Bank i Bank Pocztowy. W tych bankach trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Bank Pocztowy poza tym pobiera aż 4% prowizję, a łączny koszt kredytu przekracza 1 tys. zł, czyli jest ponad 4 razy wyższy niż w Getin Banku.

Banki – kredyt gotówkowy: