Ranking kredytów samochodowych w lipcu 2011 roku

ranking kredytów samochodowych

kredyty samochodowe rank

Kredyt samochodowy się opłaca!

Oprocentowanie autokredytów jest niższe niż w przypadku zwykłych kredytów gotówkowych. Taka korzyść wynika z formy zabezpieczenia, a w przypadku kredytów samochodowych jest nim sam pojazd. Ryzyko dla banku jest niskie, więc warunki kredytowania są znacznie korzystniejsze.

Opłacalność kredytów samochodowych jest porównywalna do pożyczek hipotecznych właśnie ze względu na zabezpieczenie, mimo iż autokredyt jest udzielany na znacznie krótszy okres.

Nabywając auto w salonie samochodowym lub komisie warto zapytać oferty kredytów, które proponują dealerzy, często sprzedawcy powiązani z producentami są w stanie wynegocjować lepsze rabaty na wybrane modele niż jest to w tradycyjnym banku. Bywa, że jest to albo niższe oprocentowanie albo propozycja 50/50, gdzie klient płaci połowę wartości pojazdy przy odbiorze, a kolejną część po roku bez żadnych odsetek (Volkswagen Bank).

Gdzie najtańszy kredyt samochodowy?

Od kilku lat najpopularniejszym bankiem udzielający kredytów samochodowych jest Santander Consumer Bank. Proponuje on najtańsze pożyczki na rynku. Przy kredycie samochodowym na okres 5 lat o wartości 40 tys. zł na auto nowe, przy oprocentowaniu 6 % miesięczna rata wyniesie 773 zł. Całkowity koszt takiego kredytu przy zsumowaniu wszystkich opłat wyniesie 7,2 tys. zł.

Kolejne miejsce zajmuje Volkswagen Bank, gdzie przy tych samych warunkach rata jest niższa, jednak dodatkowo trzeba zapłacić prowizję w wysokości 5%. Łączny koszt kredytu wynosi blisko 8 tys. zł.

Najwyższe miesięczne raty mogą przekroczyć nawet 900 zł, takie oferty proponują mBank lub Toyota Bank, gdzie łączny koszt kredytu może wynieść odpowiednio 14,5 oraz 15,3 tys. zł., co oznacza, że w tych bankach kredyt samochodowy jest dwa razy droższy niż w przypadku najtańszej oferty!

Warto pamiętać, że kredyty na samochody używane są droższe niż na nowe. W Santander Consumer Banku różnica w prowizji między nowym, a czteroletnim autem przy kredycie na 4 lata i wartości 20 tys. zł wynosi 1%, oprocentowanie będzie wyższe o 1,5 p.p., a łączny koszt autokredytu przekroczy 3,8 tys. zł.

źródło (biznes.gazetaprawana.pl)

Bank – kredyt samochodowy: