Kredyty dla emerytów

kredyt dla seniora
kredyty dla emerytów

Dzięki stałym dochodom emeryci są atrakcyjnym klientem dla banków. Łatwo dostaną pożyczkę, jednak trudniej ją spłacić.

Kredyty są dla wszystkich, w dzisiejszych czasach łatwo dostać kredyt jednak już ze spłatą może być problem.

Pożyczka gotówkowa i kredyt gotówkowy

Kredyt i pożyczkę gotówkową spłaca się w comiesięcznych ratach. Im dłuższy czas spłaty tym niższe raty, jednak koszt kredytu wówczas rośnie. Koszty kredytu to przede wszystkim oprocentowanie, które średnio w bankach wynosi ok. 15 %.

Dodatkowo klient musi zapłacić jednorazowo prowizję od kwoty kredytu, nie wyższej niż 5 %. W wielu przypadkach banki wymagają ubezpieczenia kredytu. W przypadku kredytu na kwotę 2000 zł na rok, przy oprocentowaniu 15 % całkowity koszt kredytu to ok. 380 zł.

Kredyt gotówkowy można wziąć od ręki, bez wielu formalności. W nagłych przypadkach istnieją tzw. szybkie kredyty gotówkowe i pożyczki, które pomogą nam w skrajnych sytuacjach, jednak spłata takiego zobowiązania możne się okazać problemowa z uwagi na niekorzystne oprocentowanie takich kredytów.

Debet w rachunku

Debet w rachunku można przeznaczyć na dowolny cel. Aby móc go otrzymać trzeba mieć rachunek w banku, gdyż na konto wypłacany jest kredyt. Główną różnicą między debetem, a kredytem gotówkowym jest sposób spłacania rat i naliczanie odsetek.

W przypadku kredytu raty spłaca się co miesiąc od momentu udzielenia, natomiast przy debecie odsetki płaci się od czasu, gdy zaczniemy z niego korzystać i to od kwoty, którą się praktycznie wykorzystało.

Karta kredytowa

Kolejnym sposobem na dodatkową gotówkę jest karta kredytowa. Karta kredytowa posiada limit, z którego możemy dowolnie korzystać. Każda karta ma również tzw. okres bezgotówkowy, w którym bank nie pobiera opłat za skorzystanie z limitu. Po jego przekroczeniu naliczane są odsetki, często znacznie wyższe niż w przypadku kredytu czy pożyczki gotówkowej.

Karta kredytowa to dobre rozwiązanie i możliwość bezpłatnego skorzystania z gotówki w przypadku, gdy spłacamy zobowiązania w ściśle określonym terminie bezgotówkowym.

 Więcej informacji o kredytach dla seniora w artykułach: