Ranking kont dla seniora

Wygodne konto osobiste dla seniora

Obecnie tylko 6 banków na polskim rynku ma w swojej ofercie taki produkt jak konto osobiste dla seniora. Takie różnicowanie kont osobistych powstaje poprzez segmentację nastawioną na zaspokajanie potrzeb poszczególnych klientów.

Banki rywalizują już nie tylko zmniejszaniem kosztów za prowadzenia rachunku czy robienie przelewów w placówkach bankowych oraz za pośrednictwem linii telefonicznej. Banki postawiły na bardziej odważne działania. Krokiem do wzrostu zainteresowania kontami osobistymi wśród osób starszych mają być innowacyjne i kreatywne rozwiązania. O czym mowa? Chodzi o programy pomocy domowej i medycznej, usługi otrzymywania części pieniędzy z rachunku do domu za pośrednictwem listonosza, pakiety ubezpieczeniowe oraz zniżki w aptekach czy sklepach ze zdrową żywnością. Wszystko zazwyczaj bezpłatnie lub za niewielką opłatą, aby osoby po 50 roku życia czuły się komfortowo i bezpiecznie!

Podstawowe opłaty przy koncie dla seniora:

Bank Nazwa konta Opłata za prowadzenie konta (miesięcznie) Opłata za kartę (miesięcznie) Przelew zewnętrzny w placówce Przelew zewnętrzny przez internet Przelew zewnętrzny przez telefon
Bank BGŻ Plan senior Od 0 do 5 zł. Bezpłatne przy wpływach 2 tys. zł. 2,5 zł przy wpływach 1 tys. zł. Od 0 do 3 zł. Bezpłatne po dokonaniu transakcji na kwotę 300 zł. 2,00 zł 1,00 zł 2,00 zł
Bank BPS POL Konto Senior 5,00 zł 0,50 zł 3,00 zł 1,00 zł brak usługi
Bank Pocztowy Pocztowe Konto Nestor 0,00 zł 4,00 zł 0,00 zł 0,00 zł 4,00 zł
BZ WBK Konto Aktywni 50+ Od 0 do 3 zł. Bezpłatne przy wpływach 1 tys. zł. Od 1 do 3 zł.
1 zł jeśli klient wykona jedną transakcję kartą.
5,00 zł 0,50 zł 0,50 zł
Deutsche Bank PBC db Koneser 3,00 zł Od 0 do 5 zł. Bezpłatne jeśli klient wykona jedną transakcję kartą. 0,00 zł 0,00 zł 0,00 zł
PKO Bank Polski PKO Konto Pogodne 5,90 zł 4,50 zł 5,00 zł 0,00 zł 3,00 zł

Dodatkowe usługi:

Bank Nazwa konta Dodatkowe usługi oferowane w ramach konta
BZ WBK Konto Aktywni 50+ Bezpłatne ubezpieczenie „Medical Assistance” obejmujące całodobową pomoc medyczną w przypadkach nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku. Zakres usług to m.in.: wizyty lekarza pierwszego kontaktu, wizyty pielęgniarki, dostawa środków opatrunkowych lub sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego, transport medyczny, transport z miejsca zamieszkania do szpitala, infolinie medyczna i prawna.
Bank BGŻ Plan senior Za płatności kartą debetową w aptekach i sklepach z żywnością bank zwraca 1 proc. kwoty transakcji.
PKO Bank Polski PKO Konto Pogodne Bezpłatny pakiet pomocy domowej i medycznej oferowany we współpracy z firmą Europ Assistance Holding S.A. Pomoc w domu obejmuje m.in. naprawy sprzętów RTV i AGD przez fachowców, organizację opieki nad zwierzętami, organizację profesjonalnej opieki sprzątającej, infolinię komputerową oraz rodzinną (informacja o emeryturach, świadczeniach socjalnych). Pomoc medyczna obejmuje m.in. wizytę lekarską, wizytę pielęgniarki, transport medyczny z i do placówki medycznej, opiekę lekarską po hospitalizacji, dostawę leków (bez kosztów ich zakupu).

Program rabatowy 60+ PKO Banku Polskiego w Aptekach Dbam o Zdrowie. Do programu wydawana jest imienna karta rabatowa, z której można skorzystać w ponad 1200 Aptekach Dbam o Zdrowie na terenie całego kraju. Zniżki wynoszą nawet do 99% ceny leków wydawanych na receptę. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do 1000 zł rocznie.

Deutsche Bank PBC db Koneser Bezpłatny pakiet ubezpieczeń assistance – domowy i medyczny. Pakiet obejmuje interwencję specjalisty w sytuacji, gdy dom lub mieszkanie nie nadaje się do zamieszkania, naprawę sprzętu RTV, AGD i komputera, pomoc medyczną oraz telefoniczne usługi informacyjne.

Bezpłatny pakiet ubezpieczeń dla posiadaczy i użytkowników karty Visa Electron

Oprocentowanie konta db Koneser wynosi 2 proc.

Bank Pocztowy Pocztowe Konto Nestor Bezpłatne doręczanie gotówki do domu przez listonosza.

Bezpłatny pakiet SMS z informacjami o saldzie konta.

Możliwość skorzystania z ubezpieczenia medycznego – koszt polisy na sumę 5 tys. zł wynosi 39 zł.

Bank BPS POL Konto Senior Bezpłatne ubezpieczenie assistance „Pomoc medyczna dla seniora na terenie RP” obejmujące m.in.: wizytę lekarza, transport medyczny, wizytę pielęgniarki, organizację procesu rehabilitacyjnego, organizację wypożyczenia i dostarczenia sprzętu rehabilitacyjnego, dostawę leków, asystenta medycznego, pomoc psychologa.

Banki – konto osobiste: