Ranking kredytów hipotecznych lipiec 2011

kredyt hipoteczny ranking

ranking kredytów hipotecznych lipiec 2011

Koniec obniżek marż kredytów hipotecznych. Ich rzeczywiste roczne oprocentowanie utrzymuje się na poziomie 6%.

Na tanie kredyty hipoteczne można liczyć jedynie wykupując dodatkowe produkty bankowe, czyli skorzystać z tzw. cross sell.

W rankingu Gazety Prawnej najlepszy kredyt hipoteczny można dostać w ING Banku Śląskim. Bank proponuje niską marże w wysokości 0,85%, pod warunkiem jednak, że klient założy rachunek osobisty w tym właśnie banku, w innym przypadku marża będzie kształtować się na poziomie 1,45%. Przy kredycie hipotecznym na 30 lat w wysokości 250 tys. zł z niską marżą, rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 5,91%.

Taką samą RRSO oferuje Bank HSBC, kredyt musi być jednak przeznaczony w całości na spłatę zobowiązania w innym banku. Dodatkowo klient musi zapewnić miesięczne wpływy na rachunek w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł. Jeśli tego nie zrobi, zamiast 1 procentowej marży zapłaci dwa razy więcej.

Kolejne miejsce zajmuje Citi Handlowy, w którym rzeczywiste roczne stopnie oprocentowanie wynosi ok. 6%, a marża kształtuje się na poziomie 1,2%.Warunkiem takich warunków jest założenie rachunku osobistego i przelewanie na niego co miesiąc swojego wynagrodzenia. Konieczne jest również skorzystanie z innego produktu oferowanego przez bank lub kupno programu inwestycyjnego (min. 200zł. Miesięcznie).

Z preferencyjnego oprocentowania można skorzystać w BOŚ i BNP Paribas. W ciągu 3 pierwszych lat marża wyniesie 0,79%, następnie jej wysokość będzie kształtować się na poziomie 1,29%. Jeśli klient zagwarantuje wpływy na konto wynoszące min. 1% wartości kredytu, przez pierwsze 5 lat, to RRSO może wynieść 5,64% przez 3 lata, później wzrośnie do 6,17%. Przy wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia klient nie zapłaci prowizji.

W banku BOŚ w pierwszym roku spłaty kredytu marża jest najniższa, wynosi 0,75%, w drugim roku wzrasta do poziomu 1%, a w kolejnym do 1,3%.

Czytaj więcej:

Banki – kredyt hipoteczny: