Ubezpieczenie na spłatę kredytu w Pekao dla przedsiębiorców

Bank Pekao wprowadził nowy produkt oferowany wraz z kredytami inwestycyjnymi dla firm. Teraz również przedsiębiorstwa mogą korzystać z ubezpieczeń na wypadek niespłacenia  zaciągniętego kredytu inwestycyjnego.

Do tej pory takie rozwiązanie, umożliwiające pozyskanie polisy na kredyt było możliwe jedynie dla klientów indywidualnych, nie dla firm ubiegających się o kredyty inwestycyjne. Banki z reguły obawiają się możliwości złego przebiegu inwestycji i upadku firmy. Pekao jednak zdecydował się na  udostępnienie takiego produktu. Niestety skierował go wyłącznie do mikro i małych przedsiębiorstw. Zostały określone również limity ubezpieczeniowe i tak maksymalna kwota polisy w Pekao wynosi 500 000 zł.

Czy Pekao odniesie sukces z ubezpieczeniem do kredytu inwestycyjnego?

Ubezpieczenie może działać w dwojaki sposób w przypadku zaistnienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem. Może ono spłacać kredyt lub sfinansować jedynie 12 kolejnych rat, wszystko zależy od wewnętrznych ustaleń klienta z bankiem. Do każdej raty kredytowej dopisywany jest, procentowo ustalony od kwoty kredytu, koszt ubezpieczenia.

Przedstawiciele Pekao oczekują sukcesu nowego ubezpieczenia kredytu inwestycyjnego. Wzorowali się na poczynaniach grupy UniCredit, która wprowadziła takie rozwiązanie dla włoskich firm i odniosła sukces, obecnie obsługuje 190 tys. mikro i małych firm.

Czytaj więcej: