Coraz wyższe oprocentowanie lokat!

Na rynku depozytów toczy się zawzięta walka pomiędzy bankami o pozyskanie nowych klientów. Oprocentowanie lokat w związku z tym wciąż wzrasta. Zapotrzebowanie na depozyty jest wynikiem zwiększonej akcji kredytowej. Teraz na polskim rynku dostępne są lokaty bez podatku Belki, czy też z dzienną kapitalizacją. Poniżej przedstawiamy ogólną charakterystykę ofert poszczególnych banków w Polsce.

W jakim banku na lokacie zarobimy najwięcej?

Bardzo dobrą ofertę przedstawił ostatnio Getin Bank. Oferuje on swoim klientom czteromiesięczną lokatę bez podatku Belki o nominalnym oprocentowaniu na poziomie 6,5 proc. Odpowiada to 8 proc. przy tradycyjnej lokacie! Równie korzystną ofertą może się pochwalić Polbank, który oprocentowanie lokat ustanowił na poziomie 7,25 proc., a dla posiadaczy konta osobistego nawet 7,5 proc.

Duże banki podwyższają oprocentowanie lokat!

Polityka mniejszych banków zmusiła do reakcji pionierów bankowości. ING Bank Śląski na początku podniósł swoje oprocentowanie lokat o 0,25-0,75 pkt proc. W podobne ślady poszły mBank i Multibank, Obecnie z nową ofertą startuje PKO BP przedstawiając trzymiesięczną lokatę z oprocentowanie na poziomie 4,05 proc. oraz dzienną kapitalizacją, co jest odpowiednikiem 5 proc. przy tradycyjnej lokacie. Obecni klienci banku mogą skorzystać z wyższego oprocentowanie wynoszącego 4,55 proc. Warunkiem jest umieszczenie nowych środków na lokacie. PKO BP dodatkowo zwiększył oprocentowanie konta oszczędnościowego, z 3,1 do 3,9 proc. Klienci PKO BP, którzy posiadają w nim konto osobiste, przy koncie oszczędnościowym będą mogli skorzystać z dziennej kapitalizacji, dzięki czemu unikną płacenia podatku.

mBank planuje wprowadzenia nowego produktu, jakim będzie polisolokata, stanowiąca alternatywę zarówno dla tra­dycyjnych lokat, jak i tych z dzienną kapitalizacją.

Czytaj więcej: