Drożej w Citi Handlowym za konto bankowe i kartę

Citi Handlowy zwiększa opłaty za kartę debetową i przelewy. Zmniejsza się jednak koszt przyznania debetu oraz bezpłatnie będzie można skorzystać z bankomatów na całym świecie.

Od 22 czerwca 2011 roku klienci Citi Handlowego, którzy posiadają konto osobiste zapłacą więcej za obsługę karty płatniczej dołączonej do konta oraz zmienią się koszty niektórych przelewów.

Osoby posiadające CitiKonto Direct nie zapłacą natomiast za prowadzenie rachunku, jednak zostanie wprowadzona nowa prowizja za prowadzenie karty debetowej. Miesięczne opłaty wyniosą od 5 do 8 zł, jednak można ich uniknąć wykonując transakcje na ponad 100 zł miesięcznie.

Klienci posiadający pakiet CitiKonto również zapłacą więcej. W zależności od karty zamiast 3zł wydadzą 5 lub 6 zł miesięcznie. Zdrożeją również przelewy wykonywane w oddziale banku, z 2-4 zł, zapłaci się 6-9, międzynarodowe przelewy SEPA zwiększą się z 3 do 5 zł, natomiast te zlecane za pośrednictwem SORBNET z 30 do 40 zł.

Obniżki w Citi Handlowym

Oprócz podwyżek bank zmniejsza prowizje za przyznanie rocznego limitu kredytu odnawialnego w koncie osobistym z 1,75 do 1%. Dodatkowo korzystanie z bankomatów na całym świecie będzie bezpłatne bez względu na to, jakie konto posiada klient.

Nowe konto oszczędnościowe

Citi Handlowy wprowadza nowe konto oszczędnościowe – Konto Regularnie Oszczędzające. Na początek oprocentowanie rachunku wyniesie 2%, jednak po roku dokonując regularne wpłaty oprocentowanie może wzrosnąć nawet do 4,5 %.

Zmiany jakie wprowadza bank można zauważyć na jego stronie internetowej, nowości mają podświetlone wyróżniające się kategorie.

Czytaj więcej: