W Alior Banku zapłacisz gotówką za rachunki bez prowizji!

Alior Bank postanowił zachęcać klientów do odwiedzania banku poprzez umożliwienie opłacania rachunków gotówką w kasach w placówkach banku. Bank za taką usługę nie pobiera żadnej prowizji. Oznacza to, że opłata rachunku w Alior Banku jest bardziej korzystna niż na poczcie.

Alior Bank w takim rozwiązaniu widzi możliwość pozyskania większej ilości klientów, których z każdym rokiem brakuje coraz bardziej. Trudno jest spotkać kogoś, kto nie ma konta osobistego lub nigdy nie korzystał z usług bankowych. Alior Bank wychodzi więc z ofertą spełniającą oczekiwania tradycjonalistów.

Możliwość płacenia przez klientów w kasach wiąże się z ponoszeniem większych kosztów przez bank, do których należy zaliczać przede wszystkim koszty utrzymania pracowników. Niemniej jednak, w Polsce powstało zbyt dużo placówek bankowych, w których znaczna ilość pracowników najzwyczajniej „nudzi się”. Jak widać jest to w tym przypadku doskonałe rozwiązanie, chroniące przed zwolnieniami oraz przynoszące zyski w postaci nowych klientów banku.

Naśladowcy Alior Banku

Jeszcze do niedawna banki krytykowały postępowanie Alior Banku ze względu na ponoszenie zbyt wysokich kosztów oraz reklamowanie usługi opłat gotówkowych w telewizji. Obecnie w ślad Alior Banku poszedł BGŻ. Z przeprowadzanych analiz wynika, że nad podobny rozwiązaniem zastanawiają się również pozostałe banki.

Korzyści dla banku z udostępnienia usługi opłat gotówkowych

Główną korzyścią, jaka już wcześniej została wymieniona, jest możliwość pozyskania nowych klientów. Osoba przychodząca do banku płacić rachunek to dobry, potencjalny klient. Z badań wynika, że takie osoby zazwyczaj korzystały wcześniej z kredytów lub są w trakcie spłaty kredytu. Bank w takim przypadku musi wykazać się umiejętnościami do przekonywania, zaprezentowania lepszych warunków i dodatkowych usług. Jeżeli spełni swoje zadanie wzorowo, jest duże prawdopodobieństwo, że zyska nowego klienta.

Koleją zaletę stanowi znalezienie zajęcia dla pracowników w wielu, zbyt licznych, placówkach. Oddziały banków w ostatnim czasie powstawały tak licznie, że obecnie dużo z nich „świeci pustkami”. Możliwość płacenia rachunków w bankach jest ochroną dla pracowników przed zwolnieniami.

Nadchodzą czasy, w których każdy klient i każdy jego pieniądz jest na „wagę złota”. Banki przestają selekcjonować usługi na opłacalne i nieopłacalne. Teraz zaczynają świadczyć usługi dla ogółu społeczeństwa.

Czytaj więcej: