Jak spłacić wszystkie zobowiązania finansowe?

kredyt konsolidacyjnyZbyt wysoki standard życia, nieprzewidziane wydatki, opłaty ponad własną kieszeń to główne powody wpadania w zadłużenie.

Wszystko zaczyna się komplikować, gdy nie jesteśmy w stanie na czas spieniężyć wszystkich zobowiązań naraz. Jak poradzić sobie z wyjściem ze spirali kredytowej?

Wpaść w zadłużenie jest bardzo prosto, gorzej jednak sobie z nim poradzić. Zaciąganie coraz to nowego kredytu, nieprzewidziane wypadki, wysoki standard życia powodują, że nasze zobowiązania ciągle rosną.

Z raportu Biura Informacji Gospodarczej wynika, że obecnie ponad 2 miliony Polaków ma problemy z zadłużeniem, a co dziesiąty nie spłaca swoich długów przynajmniej od roku.

Należy pamiętać, że w przypadku problemów finansowych nie ratować się kolejnym zobowiązaniem. Jeśli nasza sytuacja się pogarsza najlepiej jest jak najszybciej powiadomić o tym bank, zanim sam zacznie się interesować naszą zwłoką w spłacaniu rat.

Z zadłużenia nie da się wyjść od razu. Każda osoba zaciągająca zobowiązanie powinna być świadoma tego, o ile jej wydatki przekraczają przychody. Wówczas należy zacząć działać w kierunku zmniejszania i spłacania zaciągniętych długów.

Oszczędzanie!

Gdy już popadliśmy w długi należy zacząć oszczędzać. Nawet najmniejsze, wydawałoby się nic nie znaczące złotówki są w stanie pomóc systematycznie spłacać nasze zobowiązania.

Lista zobowiązań

Należy dokładnie określić wysokość naszych zobowiązań i wydatków. Warto wiedzieć o ile przewyższają one nasze możliwości finansowe i czy sami jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić.

Poinformowanie banku o problemach finansowych

Gdy pojawia się problem spłaty dotychczasowych długów jak najszybciej trzeba poinformować o tym bank. Pracownicy są przygotowani na takie sytuacje, często pomogą znaleźć najlepsze rozwiązanie, tak by w końcu udało nam się spłacić kredyty. Możliwe jest wydłużenie okresu spłaty, obniżenie rat bądź tymczasowe zawieszenie spłaty.

Kredyt konsolidacyjny

Gdy posiadamy kilka zobowiązań, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie finansowo poradzić, często najlepszym rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką.

Kredyt konsolidacyjny to nic innego jak połączenie kilku zobowiązań w jedno, na dłuższy czas. Niższe miesięczne raty w znacznym stopniu potrafią odciążyć i przywrócić domowy budżet do porządku. Skonsolidować można zarówno zadłużenie na karcie kredytowej, limit w rachunku osobistym, pożyczki gotówkowe czy też kredyty samochodowe.

Z zadłużeniem można sobie poradzić, należy jednak pamiętać, by zacząć działać jak najszybciej i nie pogłębiać go jeszcze bardziej. Nie tylko nam zależy na spłacie kredytu, bank również chciałby odzyskać pożyczoną gotówkę, dlatego będzie się starał wyprowadzić nas z trudnej sytuacji.

 

Więcej o kredycie konsolidacyjnym: