Ranking kont firmowych dla spółki z o.o.

konto firmowe dla spółki z o oKonto firmowe dla spółki z o.o. wcale nie tak łatwo wybrać, jak się okazuje nie każdy bank jest w stanie zaoferować konto właśnie dla spółki z o.o.!

Założeniami rankingu konta firmowego dla spółki z o.o. jest nowopowstała spółka z o.o., o przychodach nie przekraczających 1 mln zł., jedną osobą z dostępem do rachunku, z dostępem do bankowości elektronicznej.

Idea Bank

Na konto firmowe spółka z o.o. nie może liczyć w Idea Banku – banku przecież tak przyjaznemu przedsiębiorcy i jego biznesie. Propozycja konta dla spółki będzie w ofercie Idea Banku prawdopodobnie jeszcze w tym roku, obecnie przedsiębiorca może skorzystać z „Konta Firma To Ja” za 0 zł.

FM Bank

Rachunek bieżący w FM Banku z założenia nie jest darmowy. Za jego prowadzenie należy zapłacić 40 zł miesięcznie, chyba że miesięczne transakcje spółki przekroczą 200 zł miesięcznie, wówczas opłata zmniejszy się o 20 zł, o kolejne 20 zł można zmniejszyć koszty prowadzenia konta, jeśli minimalny obrót przedsiębiorstwa wyniesie 3 000 zł.

Darmowe są przelewy do ZUS i US. Karta do konta kosztuje 5 zł, jeśli obrót przekroczy kwotę 200 zł wówczas klient biznesowy nie poniesie kosztów karty.

Warunkiem uzyskania limitu w koncie lub kredytu dla firm jest co najmniej prowadzenie działalności gospodarczej przez 12 miesięcy oraz otrzymywanie przychodów również przez 12 miesięcy.

Alior Bank

Biznes komfort – opłata za prowadzenie konta wynosi 45 zł, klient otrzymuje 3 bezpłatne karty, za każdą kartę roczna opłata wynosi 15 zł. Dodatkowo przedsiębiorca ma darmowe przelewy do ZUS i US oraz za 100 przelewów.

O debet w rachunku firma może się starać po 12 miesiącach prowadzenia działalności, natomiast o kredyt już po pół roku, wszystko zależy od indywidualnych negocjacji z bankiem. W ofercie są dwa rachunki pomocnicze z oprocentowaniem 0,1% od salda powyżej 2.000 jednostek waluty.

BZ WBK

Bank BZ WBK ma w swojej ofercie dwa rodzaje kont dla firmy. O debet w rachunku spółka z o.o. może starać się już po 6 miesiącach prowadzenia działalności, natomiast podania o kredyt rozpatrywane są dopiero po 12 miesiącach.

OPTI dla małych firm – opłata za konto pierwsze 9 miesięcy wynosi 0 zł, później 25 zł. Przelewy internetowe do BZ WBK są bezpłatne, za inne trzeba zapłacić 0,70 zł. Bezpłatne są przelewy do ZUS i US.

MAXI dla większych firm – opłata za konto pierwsze 9 miesięcy wynosi 0 zł, później 60 zł. Przelewy internetowe do BZ WBK są bezpłatne, za inne trzeba zapłacić 0,50 zł. Bezpłatne są przelewy do ZUS i US.

Citi Handlowy

W Pakiecie CitiKonto dla Firm prowadzenie rachunku dla firm kosztuje 7 zł, jeśli jednak miesięcznie utrzymuje się saldo w wysokości min. 1 000 zł konto jest darmowe.

Miesięczna opłata za kartę wynosi 3 zł. natomiast wszystkie przelewy, również te do ZUS i US są bezpłatne. Dodatkowo klient może skorzystać z dwóch bezpłatnych rachunków pomocniczych, których oprocentowanie może wynieść do 4,5 %.

Kredyt Bank

Kredy Bank posiada o ofercie Rachunek dla firm, za którego prowadzenie trzeba zapłacić 15 zł. Przelewy do ZUS i US są bezpłatne, darmowych jest również 8 pierwszych przelewów, kolejne trzeba zapłacić już 0,25 zł. Karta do konta jest darmowa, jednak jej ubezpieczenie miesięcznie kosztuje 3 zł.

Dodatkowo klient może skorzystać z dwóch bezpłatnych rachunków pomocniczych, których oprocentowanie może wynieść do 4,5 %.

O kredyt dla firmy i limit w rachunku przedsiębiorstwo może starać się dopiero po 12 miesiącach prowadzenia działalności.

Pekao SA

Pekao SA proponuje dla firm Pakiet Mój Biznes Płatniczy. W ramach pakietu opłata za prowadzenie konta wynosi 39 zł. Przelewy do ZUS i US oraz na konto w tym samym banku są darmowe, jednak już za przelew na inny rachunek klient biznesowy zapłaci 1,50 zł.

Debet w rachunku jest możliwy do uzyskania na 20 tys. zł. o kredyt dla firmy można się starać już po 6 miesiącach prowadzenia działalności.

Getin Bank

Getin Bank dla nowej spółki z o.o. ma w ofercie Rachunek Stratuj z Nami. Oferta tego banku wyróżnia się opłatą za przelewy wykonywane do ZUS i US w wysokości 1 zł, za przelewy na inny rachunek w Getin Banku klient nie zapłaci nic, natomiast do innych banków już 1 zł. Za kartę pobierana jest comiesięczna opłata w wysokości 5 zł, jednak przy utrzymaniu min. 300 zł na koncie karta jest bezpłatna.

Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank proponuje trzy pakiety dla firm.

Srebrny – opłata za konto wynosi 100 zł, 0 zł za korzystanie z pakietu, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunku bieżącym przekroczy 40 tys. PLN, przelewy do ZUS i US są darmowe, dodatkowo w pakiecie jest do wykorzystania 5 bezpłatnych przelewów w miesiącu.

Złoty – opłata za konto wynosi 0 zł za korzystanie z pakietu, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunku bieżącym przekroczy 40 tys. PLN, dodatkowo w pakiecie jest do wykorzystania 30 bezpłatnych przelewów w miesiącu.

Platynowy – opłata za konto wynosi 0 zł za korzystanie z pakietu, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunku bieżącym przekroczy 40 tys. PLN, dodatkowo w pakiecie jest do wykorzystania 200 bezpłatnych przelewów w miesiącu.

Wybór najatrakcyjniejszego i najkorzystniejszego konta dla spółki to nie tylko opłaty. Ważny jest również opiekun finansowy, który ułatwi i usprawni nam korzystanie z konta oraz podpowie o najlepszych dla nas rozwiązaniach.

Sprawdź też:

Bank – konta firmowe: