Ranking kredytów hipotecznych w euro – wrzesień 2011!

Tańszym rozwiązaniem kredytowania od złotego jest to w obcej walucie. Przy obecnym wyłączeniu dostępności franka szwajcarskiego najbardziej dostępne pozostaje euro.  Należy pamiętać, że kredyt walutowy zawsze jest narażony na wahania kursu walutowego i może ostatecznie okazać się droższy od kredytu złotowego. Zanim zdecydujemy się na konkretny kredyt hipoteczny przeanalizujmy kilka różnych ofert bankowych. Zestawienie zostało przygotowane na wrzesień 2011 roku.

Najlepsze kredyty hipoteczne w euro wrzesień 2011

Liderem wśród najkorzystniejszych kredytów hipotecznych w euro jest Deutsche Bank PBC. W poszukiwaniu najlepszego kredytu hipotecznego musieliśmy ustalić pewne kryteria i tak założyliśmy kredyt w wysokości 150 000 zł, spłatę rozłożoną na 30 lat i 20% wkładu własnego (80% LtV). Kredyt hipoteczny w Deutsche Banku PBC charakteryzuje się brakiem prowizji za udzielenie kredytu oraz brakiem marży bankowej. Rzeczywisty kosz kredytu wynosi 3,35% zaś miesięczna rata kredytowa przy założonych parametrach tylko 657 zł.

Na kolejnym miejscu w rankingu znajduje się oferta kredytu hipotecznego w euro prezentowana przez Polbank EFG. W tym przypadku rata kredytu jest zaledwie o 7 zł większa od oferty Deutsche Banku PBC i wynosi 664 zł. Kredyt hipoteczny w euro w Polbank EFG jest również udzielany bez prowizji. Marża kredytu plasuje się na poziomie 1,4% wartości kredytu, co powoduje, że rzeczywisty koszt kredytu wynosi 3,54%.

Na trzecim miejscu znalazła się oferta Raiffeisen Banku. W przypadku oferowanego przez ten bank kredytu hipotecznego w euro miesięczna rata wynosi 684 zł. Jak widać jest to również dobra oferta, tylko o 20 zł wyższa od najkorzystniejszej oferty, jaką jest kredyt hipoteczny w Deutsche Bank PBC. Wyższa rata to wynik wyższej marży, która wynosi 1,6%. Podobnie jak w poprzednich ofertach, tak również i tym razem bank nie pobiera prowizji.

Oferty kredytów hipotecznych w euro bez prowizji znajdziemy także w PKO Banku Polskim, Getin Banku oraz DnB Nord.

Czytaj więcej:

Banki – kredyt hipoteczny: