Konto osobiste z wysokim oprocentowaniem

korzystne konto osobiste

Konto osobiste jest jednym z najlepszych produktów, które najsilniej wiążą klienta z bankiem, dlatego coraz częściej banki uatrakcyjniają swoje oferty i proponują wyższe oprocentowanie ROR-ów.

Obecnie wśród ofert kont osobistych można natrafić na takie rachunki, których oprocentowanie przewyższa to na lokatach. Przeciętne 3 – miesięczne oprocentowanie depozytów kwartalnych wynosi 4,7%.

Najatrakcyjniejsze

konto osobiste

Najwyżej oprocentowane konto, aż 7% w skali roku można znaleźć w Kredyt Banku, który proponuje Ekstrakonto Plus. Na takie odsetki może liczyć klient, którego saldo na rachunku wynosi od 1 do 3 tys. zł. Powyżej tej kwoty środki nie będą oprocentowane. W proponowanych przez bank lokatach terminowych i kontach oszczędnościowych maksymalne oprocentowane wynosi 6%.

W ofercie Polbanku Mistrzowskie Konto Osobiste oprocentowane rachunku wynosi 6% w skali roku dla sum od 500 zł do 20 tys. zł. Odsetki w tej samej wysokości ma również BOŚ Bank dla kwot do wysokości 3 tys. zł. natomiast 5% proponuje Toyota Bank.

Dzięki wysokiemu oprocentowaniu konta osobistego banki liczą, że klient nie będzie chciał zrezygnować z tak wygodnego rachunku, łączącego funkcje ROR – u i rachunku oszczędnościowego. Atrakcyjna oferta wysoko oprocentowanych rachunków osobistych, połączona z brakiem opłat za podstawowe usługi kusi zarówno tych, którzy nie mają jeszcze konta, jak i osoby, które chcą je zmienić.

Decydując się na takie konto należy jednak pamiętać, że wysokie oprocentowane to nie wszystko. Trzeba zwrócić uwagę również na inne koszty, jak prowadzenie konta, przelewy czy opłaty za karty.

 

Dowiedz się więcej: