Najkorzystniejsze konto osobiste – w jakim banku najbardziej się opłaca?

najlepsze konto osobisteBanki coraz częściej proponują konto osobiste z oprocentowaniem, które przekracza 3% w skali roku. Wysokie odsetki wcale nie muszą znaczyć, że klient sporo zarobi na prowadzeniu takiego konta.

Konto osobiste z 3% odsetkami oferuje m.in. BOŚ Bank, Eurobank, Polbank, Kredyt Bank oraz Toyota Bank.

Wysokie oprocentowanie ROR-u może być jednak zwodnicze. Niektóre opłaty dodatkowe mogą spowodować, że takie konto nie do końca będzie tak opłacalne, jak byśmy się tego spodziewali. Opłaty za przelewy, wypłaty z bankomatów czy koszty prowadzenia konta mogą zabrać nam wypłacone odsetki.

Założenia konta osobistego

  • miesięcznie wpływy na konto osobiste – 5 tys. zł
  • płatność 9 rachunków na sumę 2 tys. zł
  • fundusz inwestycyjny – 1 tys. zł
  • wypłata z bankomatu sieci Euronet – 300 zł
  • płatność za zakupy – każdy weekend po 2 razy na kwotę 100 zł.

Gdzie opłaca się konto osobiste z wysokim oprocentowaniem?

Toyota Bank z kontem hybrydowym, mimo iż proponuje rachunek z oprocentowaniem 5% już od złotówki, to opłaty dodatkowe zjadają nam odsetki. Za prowadzenie konta osobistego klient zapłaci 10 zł miesięcznie, przelewy do banku zewnętrznego kosztują 0,50 zł, natomiast wypłacając gotówkę z obcych bankomatów, za pierwsze 3 wypłaty nie zapłacimy nic, natomiast kolejne kosztują już 4,50 zł.

Konto osobiste w BOŚ Banku również jest wysoko oprocentowane – 6%, jednak wysokie opłaty pozbawiają klienta zysku z odsetek. Miesięczne prowadzenie konta osobistego kosztuje 8 zł, przelewy są płatne, a roczny koszt karty debetowej to wydatek rzędu 20 zł.

Najkorzystniejszym rachunkiem osobistym oferowanym obecnie przez banki jest Ekstrakonto Plus w Kredyt Banku. Oprocentowane rachunku osobistego dla salda w wysokości do 3 tys. zł wynosi aż 7% w skali roku. Dzięki temu, że Kredyt Bank nie pobiera prowizji oraz opłat za podstawowe usługi odsetki zostają w kieszeni klienta.

Porównywalnie jest w Eurobanku i Polbanku, jednak wysokość odsetek jest już mniejsza niż w Kredyt Banku.

 Banki – konto osobiste: