Kredyt bez ograniczeń wiekowych dla emerytów!

Niestety emerytom nie jest łatwo uzyskać kredytu gotówkowego w bankach. Nie wspominamy o kredytach hipotecznych, gdyż te zupełnie nie są osiągalne w przypadku osób na emeryturze. Przyczyną jest zbyt wysoki wiek przy tak długoterminowym kredycie.

Kredyt dla emeryta

Emeryt i kredyt gotówkowy?

Banki niechętnie udzielają kredytów gotówkowych emerytom z powodu zbyt niskich dochodów emerytalnych. Zupełnie inaczej banki podchodzą do osób posiadających emeryturę w wysokości co najmniej 1500 zł netto a inaczej do takich o wpływach na konto w wysokości 1 000 zł netto. Przepustką do otrzymania kredytu jest wysoka emerytura.

Aktualnie kredytu emerytom, o miesięcznych przychodach w wysokości 1 000 zł, udzieli 13 banków, 9 pozostałych banków zadeklarowało odmowę przyznania takiego kredytu gotówkowego.

Które banki nie udzielą kredytu emerytowi z 1 000 zł emerytury?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy udzielenia kredytu gotówkowego osobom starszym, z zaledwie 1 000 przychodu miesięcznego, odmówi 9 banków, do których zaliczamy: BNP Paribas, BOŚ, Citi Handlowy, DB PBC, DnB NORD, Millennium Nordea Bank, Polbank EFG i Raiffeisen.

We wszystkich pozostałych bankach emeryci otrzymają kredyty gotówkowe. Warto jednak zauważyć, że nie w każdym banku emeryt może liczyć na równie wysoki kredyt.

Odwiedź portal emerytalny www.godna-emerytura.pl >>

Jak wysoki kredyt gotówkowy dla emeryta?

Każdy bank indywidualnie ustala maksymalne stawki kredytu gotówkowego dla emerytów.

W Banku BGŻ można uzyskać kredyt gotówkowy w wysokości 3 000 na okres trzech lat. Kredyt Bank rozróżnia osoby zamieszkujące w stolicy i poza nią i tak dla tych pierwszych udzielany jest kredyt w maksymalnej wysokości 13,5 tys. zł podczas gdy dla osób z poza stolicy jest to 15 tys. zł. Jest to obecnie jedna z najlepszych ofert bankowych. Bank Pocztowy pożyczy 5 000 zł, Pekao  5,5 tys. zł, mBank 6190 zł, a PKO BP 6,5 tys. zł. BZW BK zadeklarował możliwość przyznania kredytu na ponad 11 000 zł, a Getin Noble Bank powyżej 13 tys. zł. Dwa ostatnie banki, Credit Agricole (dawniej Lukas Bank) i Euro Bank deklarują chęć udzielenia kredytu, lecz nie podają maksymalnych stawek.

Kredyt dla osób starszych z emeryturą co najmniej w wysokości 1360 zł

Zdecydowanie większe szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego mają emeryci z przychodami w wysokości 1360 zł netto. Jest to kwota zbliżona do średniej emerytury w Polsce. Takim osobom udzielenia kredytu odmówi jedynie 5 spośród 22 banków. Będą to Citi Handlowy i DnB NORD, gdzie do rozmowy o kredycie gotówkowym potrzebne jest co najmniej 1,5 tys. zł wpływów netto, Raiffeisen, oczekujący 3 tys. zł oraz DB PBC i Nordea.

Czytaj więcej: