Konto osobiste połączone z kontem oszczędnościowym

konto osobisteWiększość kont osobistych nie przynosi zysków, dlatego oszczędności warto przelać na konto oszczędnościowe bądź lokatę. Coraz więcej banków oferuje w pakiecie połączone konto osobiste z oszczędnościowym.

Konta bankowe w pakiecie to same korzyści. Klient posiadający taki rachunek bankowy może liczyć na wyższe oprocentowanie niż korzystając z konta na zwykłych zasadach. Dodatkowo proponuje się tańsze bądź darmowe wpłaty i wypłaty z konta oszczędnościowego oraz dzienną kapitalizację odsetek.

Konto bankowe w pakiecie

Korzystanie z konta bankowego w ramach pakietu lub dzięki cross-sellingu jest znacznie bardziej opłacalne, w tym drugim przypadku konieczne jest skorzystanie z dodatkowych produktów oferowanych przez bank.

Atrakcyjną ofertę oferuje Deutsche Bank, ze swoim kontem dbNET. Pozwala ono na bezpłatne korzystanie z rachunku, jeśli klient aktywnie użytkuje kartę debetową. W przypadku zakupu dbNET z db Kontem Oszczędnościowym, 24 oprocentowanie wzrośnie o 1,58%, dzienna kapitalizacja takiego rachunku wynosi 5,67%.

W Toyota Banku oferowane jest konto osobiste z oprocentowaniem w wysokości 2,75%, jednak zdecydowanie bardziej korzystniejsze jest ulokowanie środków na koncie oszczędnościowym. Jeśli kwota depozytu przekroczy 20 000 tys. zł oprocentowanie wyniesie wówczas 4,9% z roczną kapitalizacją.

Bank    Nazwa rachunku    Oprocentowanie środków na koncie oszczędnościowym w pakiecie    Kapitalizacja
Deutsche Bank    dbNET i db Konto Oszczędnościowe 24h    5,67%    dzienna
Getin Noble Bank    Konto Swobodne i Konto Oszczędnościowe    4,00%    dzienna
ING Bank Śląski    Konto z Lwem Direct i Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct    5,25% (do 100 000 zł)    miesięczna
Imteligo    Konto prywatne i Rachunek oszczędnościowy    4,20%    miesięczna
Toyota Bank    Konto osobiste i Konto oszczędnościowe    4,80%    miesięczna

Promocje  kont osobistych i oszczędnościowych

Osoby, które zdecydują się na założenie konta oszczędnościowego w banku ING w ramach promocji mogą liczyć na atrakcyjne warunki. Oferta Bonus na start umożliwia założenie Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct z wyższym niż standardowe, oprocentowaniem większym o 1,75%. Takie oprocentowanie będzie utrzymywać się przez pół roku od momentu otwarcia rachunku, możliwe jest powiększenie wysokości oprocentowania o dodatkowe 0,5%, jeśli klient będzie wpłacał na Konto z Lwem Direct regularnie min. 2 tys. zł, wówczas od dodatkowego 1,75% dostanie odsetki po 6 miesiącach.

Konto oszczędnościowe czy osobiste

Jeśli chodzi o wybór prowadzenia rachunku osobistego klient powinien zwrócić uwagę zwłaszcza na koszty prowadzenia takiego rachunku. W wielu przypadkach, przy aktywnym użytkowaniu karty debetowej kont jest bezpłatne, gdy zdecydujemy się na połączenie ROR-u z kontem oszczędnościowym prowadzenie rachunku jest bezpłatne, natomiast w razie wypłaty środków – pierwszy przelew zazwyczaj wykonuje się za darmo.