Kredyt konsolidacyjny – ureguluj swoje zobowiązania!

Coraz więcej Polaków kupuje za pożyczone pieniądze, niestety ok. 2 mln osób nie spłaca swoich zobowiązań w terminie. Duża ich część nie podejmuje żadnych działań lub nie szuka rozwiązań, by zmniejszyć swoje zadłużenie i polepszyć swoją sytuację.konsolidacja kredytów

Jeśli zdarzy się, że nie jesteśmy w stanie spłacić miesięcznych rat kredytów natychmiast należy podjąć kroki, by nasze zadłużenie się nie pogłębiało. Dobrym wyjściem w takiej sytuacji jest skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, dzięki któremu zmniejszymy miesięczne raty przez skonsolidowanie wszystkich w jedną mniejszą.

Co można skonsolidować?

Skonsolidować można m.in. kredyty mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty w ROR, karty kredytowe, odnawialne linie kredytowe, pożyczki gotówkowe itp.

Warto również sprawdzić czy nie możemy dołączyć do kredytu hipotecznego np. kredytu gotówkowego czy karty kredytowej, by zmniejszyć miesięczne obciążenie przy spłacie zobowiązań przy takim samym okresie kredytowania.

O kredyt konsolidacyjny może się ubiegać każdy, kto wykaże zdolność kredytową, w tym celu wystarczy przedstawić w banku niezbędne dokumenty. Zabezpieczeniem spłaty kredytu może być wówczas hipoteka, ubezpieczenie kredytu bądź inną formę ustaloną przez bank. Bank nie pobiera dodatkowych opłat za rozpatrzenie wniosku o kredyt konsolidacyjny, a wybrana forma spłaty (raty malejące lub stałe) lub waluta może być zmieniona w trakcie spłacania kredytu.

Kredyt konsolidacyjny udzielany jest osobom, które nie miały do tej pory problemów ze spłatą zobowiązań, dlatego nie można zwlekać zbyt długo, jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą miesięcznych rat kredytu.

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego

Kredyt konsolidacyjny może być lub nie zabezpieczony hipoteką. Jeśli takie zabezpieczenie istnieje wówczas bank jest skłonny udzielić pożyczki w wysokości 70 – 80 % wartości nieruchomości. Gdy kredyt nie jest zabezpieczony nieruchomością najczęściej maksymalny okres kredytowania wyniesie 10 lat, dla hipoteki czas kredytowania może wynieść nawet 25 lat.

Czytaj też: