Kredyty hipoteczne wciąż drożeją

Oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosło od początku roku o 0,7 p.p. do wysokości 6,22%, według ekspertów z Expander, taki poziom powinien się utrzymać dłużej.droższe kredyty hipoteczne w pln

Oprocentowanie kredytów hipotecznych w złotych wzrosło również w listopadzie, do czego przyczynił się przede wszystkim wzrost stawki WIBOR.

Od początku roku odnotowano podwyżkę stawki WIBOR o więcej niż 1 p.p., nie było to jednak tak odczuwalne ze względu na niskie marże kredytów. W listopadzie jednak nieznacznie wzrosła również marża, co wpłynęło na zwiększenie się oprocentowania kredytów hipotecznych w pln.

Najtańszy i najdroższy kredyt hipoteczny

Jeśli przyjrzymy się kredytowi w wysokości 300 tys. zł, z wkładem własnym 25%, oprocentowanie może zawrzeć się z granicach 5,7% do 6,7%.

Na najtańszy kredyt hipoteczny w ostatnim miesiącu można było liczyć w Euro Banku z oprocentowaniem 5,76%, Credit Agricole i ING Banku Śląskim – 5,82%, Citi Handlowym – 5,94% oraz BZ WBK – 5,96%.

Z kolei najwyższe oprocentowanie miały w ofercie: Pekao Bank Hipoteczny – 6,56%, DnB Nord – 6,57%, BOŚ – 6,68% oraz Polbank EFG – 6,77%.

Czytaj też: