Ranking kont firmowych w walucie – grudzień 2011

Konto firmowe w dzisiejszych czasach posiada prawie każde przedsiębiorstwo. Jeśli chodzi o rachunek bankowy w obcej walucie korzystają z nich najczęściej firmy, które prowadzą rozliczenia w obcej walucie.porównanie kont firmowych  w obcej walucie

Założenia prowadzenia walutowego konta firmowego rankingu przygotowanego przez bankier.pl

Firma z Bułgarii chce otworzyć walutowe konto firmowe w euro, również z możliwością rozliczeń w PLN. Rozliczenia mają być dokonywane w Polsce, w krajach Unii Europejskiej i poza jej granicami.

Najlepsze walutowe konto firmowe

Najlepszą ofertę kont firmowych w obcej walucie proponuje Bank BGŻ z kontem Firma Plan 2. Prowadzenie konta jest darmowe, za zlecenia stałe klient zapłaci 2,50 zł, natomiast za przelewy internetowe z zależności od dokonywanych rozliczeń: krajowe 1 zł, do krajów Unii Europejskiej – 5 zł, poza UE – 15 zł. Koszty ekspresowych przelewów internetowych do państw UE wynoszą 40 zł, do pozostałych państw 70 zł.

Drugie miejsce w rankingu zajął Rachunek walutowy w FM Banku, natomiast na trzecim uplasowało się konto Meritum Waluty w Meritum Bank oraz Rachunek Zarabiający w Alior Banku.

Na najtańsze przelewy internetowe do krajów UE przedsiębiorca może liczyć w Kredyt Banku 4,80 zł i Banku Pekao SA – 4,99 zł.

Po 5 zł trzeba zapłacić w Alior Banku, BZ WBK, Banku BGŻ czy MultiBanku.

Aż 20 zł za przelew życzą sobie Getin Bank, FM Bank oraz Nordea Bank.

Najmniej za przelew poza granicami UE zapłacimy w BZ WBK – 9,50 zł i Banku BGŻ – 15 zł. Najdroższy w tym przypadku okazuje się Bank PKO BP – 105 zł.

Jeśli chodzi o przelewy ekspresowe ich koszty są zdecydowanie większe. Przy przelewach ekspresowych w krajach UE najmniejszy koszt poniesiemy w Pekao SA – 4,99 zł, w Alior Banku – 5 zł. Najwięcej firma zapłaci w Banku BPH – 140 zł.

Przelewy ekspresowe poza UE są jeszcze droższe. Przedział w jakim można je ująć zaczyna się już od 9,50 zł w BZ WBK, kończy na Banku BPH – 140 zł i Banku Pekao SA – 150 zł.

Usługa przewalutowania

Przewalutowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami w większości banków, w niektórych jest koszty można każdorazowo negocjować, jednak wyłącznie przy przelewach powyżej pewnej sumy, zazwyczaj 10 tys. euro. Spread ustalany jest każdorazowo w zależności od sumy transakcji bądź od kursu walutowego w danym dniu.

Banki – kredyt dla firm: