Ranking kredytów hipotecznych grudzień 2011 rok

W grudniu 2011 roku kredytobiorcy skoncentrowali na kredytach hipotecznych w złotych, ponieważ kredyty hipoteczne w obcej walucie przestały być dostępne. Do końca 2012 roku możliwe jest jeszcze skorzystanie z Rodziny na swoim.kredyt hipoteczny ranking grudzien 2011

Kredyt hipoteczny we frankach już kilka miesięcy temu został wycofany z banków. Kredyty w euro są korzystne, jednak już praktycznie niedostępne. Obecnie jeszcze tylko w kilku bankach mogą je dostać osoby, które posiadają wysokie dochody.

Grudzień to ostatni czas dla potencjalnych kredytobiorców, by skorzystać z kredytu jeszcze przed wprowadzeniem w życie rekomendacji S, obowiązującej od 2012 roku. Od nowego roku banki będą liczyły zdolność kredytową klientów na maksymalnie 25 lat, nawet jeśli kredyt będzie zaciągany na dłuższy okres. Na miesięczną ratę można przeznaczyć nie więcej niż połowę dochodów. W przypadku kredytów walutowych maksymalnie 42%. Banki uwzględnią również spadek dochodów po przejściu kredytobiorcy na emeryturę.

Zmieniły się również preferencje w wyszukiwaniu mieszkań. Klienci mogą wybierać z szerszej oferty deweloperów i liczyć na mniejsze koszty mieszkań z niższym standardem.

Po nowym roku problemy z uzyskaniem kredytu poprzez niską zdolność kredytową może mieć nawet 15 -20 % zainteresowanych.

Porównanie kredytów hipotecznych w polskich złotych

Na najlepszą ofertę kredytu hipotecznego w PLN potencjalny kredytobiorca może liczyć w Deutsche Banku z prowizją 0 zł (dla kredytów powyżej 100 tys. zł) i marżą 0,5% (wysokość kredytu powyżej 80 tys. zł) oferta obowiązuje do 31 grudnia 2011 roku.

Kredyt hipoteczny w ramach Rodziny na swoim

Zwiększenie limitów cen mieszkań, które kwalifikowały się do Rodziny na swoim ograniczały możliwość starania się o dopłaty dla niej zamożnych rodzin. Dzięki ostatnim spadkom cen mieszkań zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym oraz dostosowaniu oferty mieszkań do wymogów rynku, czyli obniżają metraż i standard wykończenia wnętrz.

Najlepszą w tej chwili ofertę kredytu preferencyjnego w ramach Rodziny na swoim posiada Eurobank z miesięczną ratą w wysokości zaledwie 584 zł. Warunkiem tak niskiej raty jest jednak skorzystanie z konta osobistego w Eurobanku z deklaracją regularnych wpływów, a także ubezpieczenia na życie na cały okres kredytowania.

Więcej o kredytach hipotecznych:

Banki – kredyt hipoteczny: