Korzyści konta bankowego

Posiadanie rachunku bankowego wiąże się nie tylko z wygodą, bezpieczeństwem, ale i innymi zaletami, z których możemy sobie nie zdawać sprawy.konto osobiste

Konto bankowe to w wielu przypadkach po prostu wymóg wprowadzany nie tylko przez instytucje, ale i pracodawców, który wypłacają pensję wyłącznie na rachunek osobisty. Posiadanie takiego konta to również pogoń za nowoczesnością, wygoda oraz oszczędności.

Opłacanie rachunków bez wychodzenia z domu, czy płacenie w sklepie bez udziału gotówki wielu przekonało do tego, że konto bankowe jest im w życiu niezbędne. A jednak aż co trzeci Polak nie ma rachunku w banku lub nigdy nie spłacał kredytu. Przekonanie, że posiadanie konta bankowego jest zbędne mają zwłaszcza osoby starsze mieszkające na wsi, którzy nie mają w pobliżu bankomatu i nie mają możliwości zapłacenia za zakupy kartą płatniczą.

Choć dla wielu osób konto bankowe może wydawać się niepotrzebne, to w pewnym momencie może im się po prostu przydać. Jeśli już założą takie konto, nie będą chcieli z niego zrezygnować.

Przyjazne konto bankowe

Banki cieszą się wysokim zaufanie wśród swoich klientów, dlatego nie powinniśmy mieć obiekcji przed skorzystaniem z jego usług, powierzyć mu pieniądze lub zaciągnąć w nim zobowiązanie.

Regulacje i ścisły nadzór nad sektorem bankowym zapewniają bezpieczeństwo środkom finansowym i ich sprawne funkcjonowanie.

Ponadto gotówka złożona w banku jest gwarantowana przez państwo dzięki Bankowemu Funduszu Gwarancyjnemu.

Bezpieczny rachunek bankowy

Pieniądze w banku są o wiele bezpieczniejsze niż w przysłowiowej „skarpecie”. Liczne zabezpieczenia, hasła i kody pozwalają do minimum zmniejszyć ryzyko włamania na konto, a nawet jeśli tak się stanie, odpowiedzialność za kradzież ponosi bank. Dodatkowo w przypadku inflacji mamy szansę uchronić realną wartość swoich oszczędności.

Posiadając całą gotówkę w portfelu, w przypadku jego zguby mamy niewielkie szanse na odzyskanie pieniędzy, gdy zgubmy kartę płatniczą, najpierw ktoś musi mieć nasz kod PIN. Często dzięki limitowi nie możliwe jest wyciągnięcie większej ilości gotówki z konta.

Historia kredytowa

Jeśli jeszcze nie korzystałeś z kredytu i w najbliższym czasie nie planujesz, to nie oznacza, że kiedyś możesz potrzebować pożyczki na nieprzewidziane wydatki. Już teraz warto się przygotować do takiej sytuacji wypracowując sobie korzystną historię kredytową. Nie zaciągając wcześniej kredytów możemy być dla banku podejrzani i mało wiarygodni, ponieważ nie ma on pewności czy będziemy wywiązywać się ze swoich zobowiązań, co wiąże się z ryzykiem nie spłacania kredytu.

W wielu przypadkach rzetelni klienci mogą liczyć na atrakcyjniejsze warunki kredytów.

Rosnące oszczędności

Pieniądze przetrzymywane w domu nie mają szansy na to, że się rozmnożą. W banku wpłacając je na konto oszczędnościowe odpowiednio wysoko oprocentowane lub lokatę.

Czytaj też: