Kredyt konsolidacyjny w banku BPH

Kredyt konsolidacyjny polega na zamianie kilku mniejszych kredytów na jeden większy. Kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się zazwyczaj niższym oprocentowaniem, co nie oznacza, że jest tańszym kredytem od wcześniejszych. Kredytobiorca owszem płaci niższe miesięczne raty, ale za to przez dłuższy okres czasu. Bank niższe oprocentowanie rekompensuje sobie wydłużonym czasem kredytowania.

Bank BPH – oferta kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny w Banku BPH to wiele korzyści. Przede wszystkim klient może płacić tylko jedną ratę w miejsce kilku wcześniejszych. Sprzyja to przede wszystkim oszczędności czasu. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o konieczności spłacania kilku rat kredytowych w różnych terminach.

Kredyt konsolidacyjny w Banku BPH pozwala także na uzyskanie pewnej kwoty wolnych środków możliwych do wykorzystania na dowolny cel.

Zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego w Banku BPH jest nieruchomość stanowiąca własność kredytobiorcy lub bliskich mu osób. bank udziela kredytu w maksymalnej wysokości do 60% wartości nieruchomości. Minimalna kwota kredytu konsolidacyjnego to 80 001 zł.

Kredyt konsolidacyjny możesz przeznaczyć na spłatę zobowiązań finansowych takich jak:

  • debet w rachunku osobistym,
  • zadłużenie na karcie kredytowej,
  • pożyczkę gotówkową,
  • kredyt samochodowy,
  • kredyt konsumpcyjny,
  • kredyt mieszkaniowy.

Koszty związane z kredytem konsolidacyjnym w Banku BPH

Bank za udzielenie hipotecznego kredytu konsolidacyjnego pobiera opłatę w wysokości do  4,2% wartości kredytu.  Podwyższenie kwoty kredytu to koszt 300 zł, a zmiana terminu spłaty rat wynosi 150 zł. W przypadku zmiany waluty kredytu konsolidacyjnego Bank BPH pobiera opłatę w wysokości 0-1,50% kwoty kredytu pozostałej do spłaty po zmianie waluty.

Czytaj więcej: