Kredyt dla firm z sektora MSP w BNP Paribas

Bank BNP Paribas podpisał umowę z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym na linię kredytową, w jej ramach bank dostał 50 mln euro na kredyt inwestycyjny przeznaczony dla małych i średnich firm.

Przez najbliższe lata BNP Parbias przedsiębiorstwa z sektora MSP będą mogły uzyskać kredyt inwestycyjny na preferencyjnych warunkach.

Pieniądze pozyskane z EBI mogą być przeznaczone na inwestycje materialne m.in. budowa hal produkcyjnych, zakup maszyn i środków transportu, inwestycje o charakterze niematerialnym jak zakup licencji czy nakłady na badani i rozwój.

Warunki kredytów na inwestycje

Łączny koszt inwestycji nie może przekroczyć 25 mln EUR, natomiast maksymalna kwota kredytu o jaką może się ubiegać przedsiębiorstwo nie może przekroczyć 12,5 mln EUR. Kredyt z EBI przyznawany jest na okres maksymalnie 10 lat w dwóch walutach: PLN i EUR.

Obecna umowa z EBI to jedynie przedłużenie oferty, ponieważ preferencyjne kredyty inwestycyjne dostępne są już stycznia 2010 roku, a od września 2011 roku udzielane są kredyty w ramach linii kredytowej EBI z możliwością korzystania z bezpłatnych poręczeń Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Oprócz kredytów inwestycyjnych w BNP Paribas można uzyskać kredyt technologiczny, a także kredyt na finansowanie przedsięwzięć energooszczędnych, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie premii do 15 % kwoty kredytu.

BNP Paribas posiada najbogatszą ofertę kredytów ze wsparciem unijnym.

Więcej o kredytach dla nowych firm na stronie >>

Czytaj też: