Konto Nestor w Banku Pocztowym najlepsze dla tradycjonalistów

W rankingu przygotowanym przez Gazetę Wyborczą Konto Nestor w Banku Pocztowym zwyciężyło na najtańsze konto dla tradycjonalistów.konto dla emerytów w banku pocztowym

Zestawienie przygotowane przez ekspertów przygotowało najlepsze oferty dla klienta, który zarabia 2 500 zł netto oraz jest przywiązany do tradycyjnych form bankowości. Wykonuje miesięcznie cztery operacje bezgotówkowe w placówce banku, nie używa karty debetowej do rachunku.

Oferta Banku Pocztowego dla takiego klienta okazała się najtańsza. Za prowadzenie rachunku razem z przelewani oraz karta płatniczą klient (rencista lub emeryt) zapłaci miesięcznie 48 zł.

Bank Pocztowy posiada jedną z największych sieci banków w Polsce, aż 13% wszystkich placówek bankowych w Polsce, dzięki czemu klient ma szeroki dostęp do sieci. Dodatkowo w Banku Pocztowym istnieje możliwości dostarczenia gotówki przez listonosza pod wskazany adres również w transzach.

Oprócz wysokiej pozycji konta Nestor także Nowe Konto Oszczędnościowe Banku Pocztowego uzyskało dobry wynik. Do głównych zalet konta zalicza się brak opłat za prowadzenie oraz możliwość trzech wypłat w miesiącu (po jednej: gotówkowej, przelew zewnętrzny i przelew wewnętrzny).

Dostęp przez Internet zarówno do Konta Nestor, Standard oraz Nowego Konta Oszczędnościowego jest darmowy w ramach serwisu Pocztowy 24. W ramach tej usługi przelewy do Konta Nestor oraz Standard są darmowe.

Konto Banku Pocztowe można założyć nie tylko w placówce banku, ale i w Urzędzie Pocztowym, przez Infolinię lub Internet. Wypełniony formularz można przekazać listonoszowi.

Cechy Konta Nestor w Banku Pocztowym:

  • 0 zł otwarcie rachunku

  • prowadzenie konta 0 zł

  • zlecenie przelewu w placówce Banku lub Poczty 0 zł

  • dostęp do największej sieci bezpłatnych wypłat w ponad 5 000 placówek w całym kraju

Konto Nestor może założyć osoba otrzymująca świadczenie rentowe lub emerytalne.