Najlepsze konto osobiste dla inwestorów w Alior Banku

W najnowszym rankingu kont osobistych dla inwestorów przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zwyciężył rachunek w Alior Banku. Klienci posiadający konto w tym banku są najbardziej usatysfakcjonowani.najlepsze konto osobiste

Już dziewiąty raz przeprowadzono badania, które miały określić preferencje polskich inwestorów korzystających z produktów bankowych m.in. z konta osobistego.

Według nich najlepszym rachunkiem bankowym jest konto osobiste w Alior Banku, które w 65% przypadków jest ich głównym kontem bankowym.

Cechy konta osobistego w Alior Banku

Konto osobiste w Alior Banku posiada liczne przywileje. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne. Za wykonywanie przelewów internetowych czy wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie właściciel konta również nic nie zapłaci.

Dostęp do pakietów „Pomocni Fachowcy” oraz „Osobisty Asystent” również jest darmowy. Dodatkowo za wydanie oraz wznowienie karty World Debit MasterCard@ bank nie pobierze opłat.

Założenie konta osobistego w Alior Banku jest możliwe zarówno całkowicie przez Internet jak i w oddziale banku.

Przez pierwsze 12 miesięcy od momentu założenia konta klient nie zapłaci nic za prowadzenie rachunku, po tym czasie opłata podstawowa wynosi 5 zł. W przypadku, gdy konto osobiste w Alior Banku nie jest głównym kontem bankowym pobierana jest dodatkowa opłata w  wysokości 4 zł.

Jeśli za przelew internetowy nie zapłacimy nic, to w przypadku takiego zlecenia przez telefon bank pobierze opłatę – 5 zł, za przelew w placówce banku ten koszt wzrasta o 1 zł.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie od maja do sierpnia 2011 roku na 7 300 ankietowanych.

Czytaj też:

Banki – konto osobiste: