Ranking kredytów hipotecznych styczeń 2012

W zestawieniu kredytów hipotecznych przygotowanym przez Invigo, internetowego pośrednika hipotecznego najlepszą pozycję wśród ofert kredytów hipotecznych posiada BOŚ Bank. W Eurobanku znajdziemy najkorzystniejszą ofertę jeśli chodzi o kredyt w ramach Rodziny na swoim.porównanie kredytów hipotecznych styczeń 2012

Od nowego roku weszła w życie rekomendacja S, według której banki musiały zaostrzyć kryteria badania zdolności kredytowej klientów. Może być ona liczona maksymalnie na 25 lat, nawet jeśli klient weźmie kredyt hipoteczny na dłuższy czas. Pod uwagę bank musi wziąć również spadek dochodów, gdy kredyt miałby być spłacany w momencie przejścia kredytobiorcy na emeryturę.

Obecnie osoba zarabiająca 2,5 tys. zł netto dostałaby kredyt hipoteczny w wysokości ok. 180 tys. zł, jeśli o kredyt ta sama osoba starała się w grudniu 2011 roku wysokość kredytu mogła by wynieść nawet 260 tys. zł.

Wraz z początkiem roku wzrosły marże kredytów hipotecznych, m.in. w Alior Banku, DNB Nord, ING Banku Śląskim, Polbanku oraz Raiffeissen Banku.

Kredyt hipoteczny w PLN

Na najtańszy kredyt hipoteczny może liczyć klient banku, który zdecyduje się skorzystać z innych produktów oferowanych przez bank. Może to być konto osobiste, na które będzie wpływało wynagrodzenie kredytobiorcy, karta kredytowa bądź inwestycja w długoletni program oszczędnościowy.

Założenia kredytu hipotecznego

•    Wysokość kredytu hipotecznego – 200 tys. zł,
•    Mieszkanie o pow. 30 m/kw o wartości 20 tys. zł,
•    Kredytobiorca – 33 latek,
•    Okres kredytowania 30 lat.

Porównanie kredytów hipotecznych

Na najlepszy kredyt hipoteczny można trafić w BOŚ Banku. Klienci, którzy mają lub otworzą rachunek i zadeklarują regularne wpłaty wynagrodzenia na minimalną kwotę 3 tys. zł. Dodatkowo kredytobiorca powinien mieć lub wykupić ubezpieczenie konta, wyrobić kartę kredytową oraz ubezpieczenie nieruchomości bądź od utraty pracy.

Trzeba podkreślić, że promocyjna marża 0,75% obowiązuje jedynie w pierwszym roku kredytowania, później w drugim roku zmienia się zależnie od wkładu własnego od 1 – 1,3%, w latach następnych wynosi 1,30% dla wkładu własnego do 80%, i 1,50% dla LtV powyżej 80%.

Drugą pozycję w rankingu kredytów hipotecznych zajęła oferta Eurobanku z marżą na poziomie 0,8% również przez pierwszy rok spłaty kredytu. Warunkiem uzyskania tak atrakcyjnych warunków jest założenie konta wraz z deklaracja regularnych wpływów, a także wykupienie ubezpieczenia na życie na cały okres spłaty kredytu. W następnych latach marża wzrośnie do 1,25% dla LtV do 90% i 1,55% dla LtV powyżej 90%.

Kolejne miejsca zajmują odpowiednio BNP Paribas z marżą na poziomie 0,9% dla aktywnie korzystających z konta bankowego, ING Bank Śląski, gdzie marża wynosi 1% w całym okresie kredytowania dla klientów posiadających rachunek w banku oraz Deutsche Bank PBC, marża – 1,1% dla osób posiadających konto oraz kartę kredytową.

Banki – kredyt hipoteczny: