Konto osobiste ranking styczeń 2012

Na najtańsze konto osobiste mogą liczyć osoby, które aktywnie z niego korzystają. Mogą oni również liczyć na dodatkowe premie pieniężne. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się wszystkim opłatom, by z założenia darmowy rachunek bankowy nie kosztował nas miesięcznie kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych co miesiąc.konto osobiste porownanie styczen 2012

Pod aktywnym korzystaniem z konta osobistego banki rozumieją przede wszystkim regularne comiesięczne  przelewy na konto w określonej wysokości (np. w formie miesięcznej pensji lub innego stałego świadczenia).

Klient powinien również wykonywać określoną liczbę transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub na określoną kwotę. W niektórych przypadkach konieczne jest utrzymanie na rachunku bankowym pewnego salda środków.

Najtańsze konto osobiste dla klienta aktywnego

Na najtańsze konto bankowe może liczyć osoba, która korzysta z konta internetowego i większość transakcji wykonuje właśnie przez Internet.

Założenia przy rankingu kont osobistych:

Właściciel konto ma ok. 30 lat, miesięcznie na jego konto wpływa pensja w wysokości 2 500 zł. średnie miesięczne saldo na rachunku wynosi ok. 500 zł.

Miesięcznie wykonywane jest ok. 10 przelewów zewnętrznych. Karta dołączona do rachunku użytkowana jest 5 razy w ciągu miesiąca.

Najlepsze konto osobiste ranking

Na pierwszych miejscach w zestawieniu znajdują się konta osobiste, na których da się zarobić. Aktywnych klientów niektóre banki nagradzają premią za lojalność.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła oferta Konta z Podwyżką w Banku BGŻ. Klient, którego wynagrodzenie wędruje na konto, wykonuje co najmniej trzy transakcje bezgotówkowe w ciągu miesiąca otrzyma dodatkowo 1% od kwoty pensji wpływającej na rachunek. Miesięcznie pobierana jest jednak opłata za kartę w wysokości 5 zł.

Kolejne miejsce w porównaniu kont osobistych zajmuje Dobre Konto w Millennium Banku. Klient nie zapłaci nic za prowadzenie konta i wydanie karty debetowej, jeśli na jego rachunek będzie wpływał minimum 1 000 zł miesięcznie i aktywnie będzie korzystał z karty wydanej do rachunku.

Na trzeciej pozycji znalazła się oferta konta osobistego Getin Banku. Za każde wpłynięcie wynagrodzenia na konto i każde wydane 100 zł za pomocą karty dołączonej do rachunku klient otrzymuje 1 zł. Podobną politykę stosuje BOŚ Bank w Koncie bez Kantów, którego oferta znalazła się na czwartym miejscu.

Banki – konto osobiste: