Dwa kredyty na mieszkanie z mniejszą ratą

Kredyt hipoteczny w ramach programu Rodzina na swoim można zaciągnąć wyłącznie na zakup domu lub mieszkania.kredyt na remont mieszkania

Gdy chcemy wyremontować mieszkanie możemy połączyć kredyt preferencyjny ze zwykłym kredytem, który będzie zabezpieczony na tej samej nieruchomości. Dzięki temu kredytobiorca zapłaci niższe raty, niż gdyby nie korzystał z Rodziny na swoim.

Obecnie kredyt w programie Rodzina na swoim nie jest tak dostępny jak jeszcze kilka miesięcy temu. Kredyt hipoteczny z dopłatą był najtańszą opcją finansowania zakupu domu czy mieszkania, od ustaleniu limitów odnośnie powierzchni nabywanej nieruchomości, kredyt preferencyjny nie jest już tak dostępny.

Rodzina może kupić mieszkanie o powierzchni maksymalnie 75 mkw, w przypadku singli granica ta wynosi 50 mkw, natomiast jeśli chodzi o dom – 140 mkw.

Przy założeniu, że kredyt hipoteczny  w ramach Rodziny na swoim ma wartość 200 tys. zł, został zaciągnięty na 25 lat, a jego oprocentowanie wynosi 713 zł, porównaniu do zwykłego kredytu miesięczna rata wynosiłaby aż 1322 zł, przy oprocentowaniu 6,27%.

Kredyt na zakup i remont mieszkania

Kredyt preferencyjny w ramach rządowego programu Rodzina na swoim może być przeznaczony wyłącznie na zakup nieruchomości, jeśli chcemy jeszcze wyremontować lub wykończyć mieszkanie powinniśmy skorzystać dodatkowo ze zwykłego kredytu gotówkowego, pożyczki lub limitu w rachunku.

Zabezpieczenie takiego kredytu na nieruchomości jest możliwe w jednym  banku, wówczas jest ono wpisane w księdze wieczystej na drugim miejscu. Jeśli pieniądze mają być przeznaczone na również na meble warto skorzystać z pożyczki gotówkowej lub limitu w rachunku.

Be Sociable, Share!