Ranking kont oszczędnościowych – luty 2012

Według rankingu kont oszczędnościowych przygotowanego przez serwis Kontomierz.pl najwięcej można zarobić na rachunku w Meritum Banku, BNP Paribas oraz w Credit Agricole. konto oszczednosciowe porównanie

Konto oszczędnościowe to wygodne rozwiązanie dla osób, którym zależy na pomnażaniu swoich oszczędności i  zarazem chcą z nich korzystać na bieżąco, czyli wypłacać pieniądze w dowolnym czasie. W porównaniu do lokaty bankowej, na której zamraża się, pieniądze na określony czas, daje możliwość wypłaty środków bez utraty odsetek.

Aby jednak codziennie dokonywać rozliczeń swoich środków pieniężnych dużo korzystniej jest założyć konto osobiste (ROR), a konto oszczędnościowe traktować jak platformę do oszczędzania.

Zbyt częste wypłacanie pieniędzy z rachunku oszczędnościowego wywołuje większe opłaty, zwykle pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa. Przy większej ilości transakcji oszczędzanie na takim koncie może się okazać po prostu nieopłacalne.

Ranking kont oszczędnościowych

W porównaniu kont oszczędnościowych z dostępem przez Internet wzięły również udział konta osobiste, których oprocentowanie jest zbliżone do rachunków oszczędnościowych. Najlepsze konto oszczędnościowe to takie, na którym można najwięcej zarobić, dlatego podsumowaniu uległy wszystkie opłaty oraz odsetki.

W rankingu nie biorą udział konta, w których atrakcyjne oprocentowanie jest tylko wynikiem kilkumiesięcznej promocji.

Założenie konta oszczędnościowego:

  • Właściciel konta – osoba 30 letnia,
  • Wpływy na rachunek oszczędnościowy – ok. 500 zł miesięcznie,
  • Średnie saldo na koncie oszczędnościowym – 5 000 zł.

Najlepszą ofertę konta oszczędnościowego posiada Meritum Bank z „MeritumKontem Silnie Zarabiającym”, gdzie zysk przy powyższych założeniach wyniósłby 265 zł. Dzienna kapitalizacja daje 5,3% odsetek. Do obsługi konta używane jest ROR „MeritumKonto Zarabiające. Prowadzenie konta i pierwszy przelew jest darmowy.

Kolejne miejsce w zestawieniu zajęło „Konto Więcej Oszczędnościowe” w BNP Paribas. Mimo iż osoba je posiadająca zarobi na nim więcej niż w przypadku oferty w Meritum Banku, to wyższe opłaty w wysokości ok. 84 zł obniżą zyski. Konto jest przeznaczone wyłącznie dla nowych klientów, którzy nie posiadają konta w banku w momencie jego zakładania. Oprocentowanie na poziomie 5,8% obowiązuje przez pierwsze 12 miesięcy, po tym czasie wyniesie 4%.

Trzecie miejsce w porównaniu zajęło konto oszczędnościowe w Credit Agricole, na którym można zarobić nawet 250 zł. Niewiele mniej zyska klient w Idea Banku – 247 zł, Toyota Banku – 245,5 zł, Alior Banku – 232,5 zł, w BGŻOptima – 230 zł oraz z Millennium Banku – 225 zł.

Zobacz też:

Banki – konto oszczędnościowe: