Oferta konta oszczędnościowego Tax Free w Idea Banku

W najnowszej promocji Idea Bank oferuje konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 8,5 % rocznie na 10 lat. Oszczędzający ma również możliwość uniknięcia podatku Belki.ike w idea banku

Konto oszczędnościowe Tax Free w Idea Banku działa w ramach trzeciego filaru, jako Indywidualne Konto Emerytalne. Jest to pierwszy tego typu produkt wprowadzony przez ten bank. Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne oszczędzanie na emeryturę, dlatego w ostatnim czasie znacznie wzrosła popularności lokat antybelkowych.

Konto Tax Free, jako forma IKE ma postać depozytu bankowego o charakterze odnawialnym, natomiast oferta Idea Banku jest pierwszym depozytem objętym gwarancją oprocentowania. Wartość zgromadzonych środków na bankowych IKE stanowi niespełna 11% ich wartości. Takie połączenie daje jedno z najbezpieczniejszych form oszczędzania na jesień życia, które jest najdłuższym depozytem bankowym i posiada stałe oprocentowanie.

Stawki oprocentowania są porównywalne do średniorocznych stóp zwrotu z instrumentów charakteryzujących się ekspozycją na rynek akcji.

Stałe oprocentowanie na 5 lat

IKE w Idea Banku dostępny jest w wariancie podstawowym i dwóch promocyjnych z kontem bądź dodatkowym programem regularnego oszczędzania.

Standardowa wersja posiada oprocentowanie na poziomie 5,15% przez pierwszych 5 lat, po tym czasie według zmiennej stopy WIBOR 3M. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc, a więc efektywne oprocentowanie w przeciągu tych 5 lat daje 5,27% rocznie. Możliwość uniknięcia podatku Belki zwiększa wartość oprocentowania i jest porównywalna do zwykłej opodatkowanej lokaty 6,5%.

Wariant dodatkowy pozwala na osiągnięcie jeszcze większych zysków. Oprocentowanie w pierwszym roku oszczędzania może być wyższe od 2 do 18 p.p. od oprocentowania bazowego. Po 12 miesiącach, przez następne 9 lat, oprocentowanie środków wyniesie 6,68% w stosunku rocznym. Przy uwzględnieniu miesięcznej kapitalizacji odsetek oprocentowanie roczne będzie miało 6,89%.

Osoby, które dodatkowo zdecydują się na założenie konta osobistego w Idea Banku oraz będą z niego aktywnie korzystać, przez 5 lat otrzymają gwarantowane oprocentowanie na poziomie 5,53% w stosunku rocznym. Oprocentowanie efektywne przez pierwsze 5 lat wyniesie 5,76%, oprocentowanie ubruttowione natomiast 7% rocznie.

Konto Tax Free można założyć zarówno w placówce banku jak i w placówce firmy księgowej Tax Care. Minimalna kwota wpłaty na konto IKE w Idea Banku wynosi 100 zł.

Czytaj też

Be Sociable, Share!