Jaki bank skredytuje opłaty za przyznanie kredytu?

Niewiele banków decyduje się na kredytowanie opłat za przyznanie kredytu.banki udzielajace kredytu na opłaty zwiazane z kredytem hipotecznym

Zgodnie z nowoprzyjętą ustawą o kredycie konsumenckim banki nie powinny pobierać odsetek od kosztów kredytu hipotecznego, a więc m.in. prowizji za udzielenie pożyczki. Pozbawienie banków takiego źródła dochodów dla wielu z nich może się okazać nieopłacalne.

Kredytu na prowizję za udzielenie kredytu hipotecznego nie udzielą ING Bank Śląski czy PKO PB. W Banku BGŻ czy Nordea kredytobiorca nie dostanie kredytu na spłatę prowizji, jednak przy kredycie hipotecznym przewidziana jest kwota na dowolne cele.

Koszty związane z kredytem hipotecznym skredytuje Bank Millenium. Kredyt Bank umożliwia odliczenie prowizji od kwoty kredytu, pod warunkiem jednak, że pieniądze przeznaczone na kredyt zostaną przelane na konto bankowe kredytobiorcy.

Prowizja i pozostałe opłaty Bank Pocztowy skredytuje kredytem gotówkowym, pod warunkiem, że kredytobiorca będzie spłacał dwa kredyty jednocześnie razem z odsetkami.

Do banków, które decydują się na kredytowanie prowizji i pozostałych opłat związanych z kredytem hipotecznym należy: BNP Paribas, Credit Agricole, Eurobank, mBank oraz MultiBank.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!