Specjalne produkty bankowe dla kobiet

Banki oferują specjalne produkty dla kobiet nie tylko w dniu ich święta. Warto sprawdzić na jakie warunki mogą liczyć Panie udając się do placówki banku.oferty dedykowane dla kobiet w bankach

Płeć piękna w powszechnej opinii wydaje więcej niż mężczyźni i m.in. banki zabiegają o to, by kobiety chciały pożyczać u nich pieniądze.

Są one częściej dłużnikiem banków niż mężczyźni i lepiej radzą sobie z ich terminową spłatą. Zgodnie z danymi przygotowanymi przez BIGInfoMonitor (roczny raport 2011) 41 % osób zalegających ze spłatą zobowiązań stanowią kobiety. Oznacza to, że mężczyźni mają większe problemy z zaciągniętym kredytem.

Podobnie sytuacja w spłacie swoich zobowiązań wygląda w poszczególnych województwach, gdzie Panie solidniej spłacają pożyczki w porównaniu do mężczyzn.

Najbardziej sumienne w tym względzie są kobiety z województwa zachodniopomorskiego – 5,98%, najmniej w województwie podkarpackim – 2,14%. Jeśli chodzi o panów odpowiednio stanowią oni 9,17 % i 3,89 % ogółu mieszkańców. Dodatkowo należy zauważyć, że w ogólnej liczbie mieszkańców liczba kobiet przeważa w każdym województwie.

Według podanych danych można zauważyć, że mimo iż kobiety więcej wydają to są bardziej rozważne i ostrożne, jeśli chodzi o inwestowanie pieniędzy. Znacznie chętniej decyduję się na odkładanie pieniędzy na bezpiecznych lokatach niż ryzykownych formach oszczędzanie.

Specjalne produkty bankowe dla kobiet

Produkty bankowe pod względem warunków są jednakowe dla wszystkich, jednak dla kobiet stworzono specjalnie dedykowane im oferty. Nie oznacza to jednak, że mężczyzna nie może z nich skorzystać.

Najwięcej produktów finansowych przeznaczonych dla kobiet skierowanych jest na wydawanie pieniędzy, głównie są to karty kredytowe z programem rabatowym, pakiety ubezpieczeń czy konta osobiste.  Z racji częstych zakupów i wydawania większej ilości pieniędzy banki wyszły kobietom naprzeciw oferując specjalne produkty promocyjne.

W banku BZ WBK paniom proponuje się specjalne „Konto na obcasach”, w których dzięki programowi rabatowemu można liczyć na zwrot 1% wydatków dokonanych kartą do konta oraz specjalne pakiety ubezpieczeń.

Citibank oferuje kartę kredytową Elle zarówno z programem rabatowym, jak i ze zniżkami w wielu sklepach, domach mody, salonach kosmetycznych czy butikach i restauracjach w całym kraju. Dla wielu kobiet to atrakcyjna oferta, która może zadecydować o wyborze banku, któremu powierzą swoje pieniądze.