Dopasuj konto bankowe dla siebie

Za prowadzenia rachunku bankowego w niektórych przypadkach trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Co zrobić, by unikną niepotrzebnych opłat?rachunek bankowy

W szerokiej ofercie produktów bankowych można wybrać konto bankowe dopasowane do twoich potrzeb, na specjalne propozycje rachunków mogą liczyć m.in. studenci, seniorzy czy klienci zamożniejsi.

Koszty prowadzenia rachunku bankowego

Głównym kryterium  na jakie klienci zwracają uwagę są oczywiście koszty prowadzenia konta. Warto prześledzić usługi, za które banki pobierają największe opłaty, a z których najczęściej korzystamy, czy większe znaczenie mają dla nas bezpłatne przelewy czy wypłata gotówki.

Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie konta, za których prowadzenie nie trzeba nic płacić, warto jednak sprawdzić, czy za inne operacje w ramach konta nie zapłacimy więcej.

Konto internetowe

Dodatkowo należy się upewnić czy zakładając konto bankowe w placówce będziemy mieli do niego dostęp również przez Internet i czy trzeba za niego płacić. Warto sprawdzić czy nasze konto jest oprocentowane, sporo banków proponuje zwykły ROR z oprocentowaniem podobnym do konta oszczędnościowego.

Osoby, które nie mają w pobliżu oddziału banku lub pojawiają się tam bardzo rzadko powinny od razu zdecydować się na rachunek bankowy obsługiwany przez Internet oszczędzając przy tym nie tylko czas, ale i pieniądze. Konto internetowe jest szczególnie korzystne dla osób aktywnie korzystających z rachunku oraz młody, którym obsługa komputera i dostęp do Internetu nie sprawiają żadnych problemów.

Karty do konta bankowego

W wielu przypadkach banki pobierają opłaty za kartę dołączoną do rachunku, aby uniknąć dodatkowych kosztów oferowane są programy lojalnościowe, jak np. zniżki za płacenie za zakupy w określonych sklepach. Jeśli chodzi o karty kredytowe za ich prowadzenie często trzeba zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych rocznie, trafiając na promocje możemy jednak zapłacić za nie zdecydowanie mniej.

Dostęp do gotówki

Osoby, które wolą mieć swobodny dostęp do gotówki powinny zwrócić uwagę na liczbę bezpłatnych bankomatów oraz opłaty pobierane za wypłaty z obcych.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!