Najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe w Deutsche Banku

Standardowe oprocentowanie kont oszczędnościowych osiąga poziom 4 – 5 %, Deutsche Bank pozwala zarobić nawet 8,1 %, należy jednak spełnić kilka dodatkowych warunków.konto oszczednościowe oprocentowanie

Konto oszczędnościowe db24 pozwala na dzienną kapitalizację odsetek i uzyskanie zysku każdego dnia. Zwolnienie z podatku Belki jest możliwe jeszcze przez kilka dni, co daje zysk w postaci oprocentowania nominalnego w wysokości 8,1% (podobnie jak na rachunku z miesięczną kapitalizacją odsetek na poziomie 10%).

Na tak atrakcyjne warunki można liczyć, jeśli posiadamy oszczędności do 10 tys. zł. Jeśli kwota jest wyższa, odsetki zmniejszą się o połowę. Dodatkowo trzeba założyć konto osobiste w banku. Klienci zewnętrzni mogą liczyć na oprocentowanie w wysokości 4,09%.

Ranking kont oszczędnościowych marzec 2012

Poza Deutsche Bankiem rachunek oszczędnościowy z kapitalizacją dzienną oferują jeszcze BNP Paribas, Credit Agricole czy Polbank.

W najnowszym zestawieniu kont oszczędnościowym wzięto pod uwagę oprocentowanie nominalne do kwoty 10 000 zł.

Najlepsze konto oszczędnościowe, jak już wspomnieliśmy oferuje Deutsche Bank z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 8,1%, kolejne miejsce zajął DnB Nord, z kapitalizacja miesięczną 6,00%. Na trzecim miejscu znajdziemy Konto Codzienny Sukces w Polbanku EFG, z kapitalizacją dzienną – 5,53%.

Aż 11 ofert spośród 21 dostępnych w zestawieniu posiada oprocentowanie na poziomie 4 – 5%.

Poza oprocentowaniem należy zwrócić uwagę na inne koszty prowadzenia rachunku. Istotna w tym przypadku jest opłata za przelew. Najczęściej jeden przelew w ciągu miesiąca na ROR  jest bezpłatny, za każde kolejne trzeba już sporo zapłacić. Wyjątkiem jest BGŻ Optima, gdzie nie ma limitu wewnętrznych lub zewnętrznych darmowych przelewów.

 Czytaj też: