Kolejne limity w Rodzinie na swoim!

Od kwietnia br. obowiązują nowe limity w programie Rodzina na swoim. O kredyt hipoteczny z dopłatą może być jeszcze trudniej!limity w kredytach z dopłatą

We wrześniu 2011 roku wprowadzono zmiany w rządowym programie Rodzina na swoim, wprowadzono m.in.  limity odnośnie powierzchni mieszkań, które kwalifikują się do dopłat. Z kredytów preferencyjnych skorzystało do tej pory 141 tys. osób kupujących nieruchomości.

Nowe limity cen nieruchomości w ramach Rodziny na swoim

Od kwietnia br. roku obowiązują nowe limity cenowe w programie Rodzina na swoim. Średni limit ceny metra kwalifikujący się do rządowych dopłat wzrasta o 0,2% dla miast wojewódzkich, dla pozostałych spada natomiast o 0,4%. Wprowadzone zmiany są jednak znacznie zróżnicowane.

Największy spadek będzie można odczuć w Warszawie, bo o ok. 400 – 500 zł mniej niż obecnie obowiązujące. W konsekwencji znalezienie mieszkania w stolicy, które kwalifikowałoby się do programu będzie praktycznie niemożliwe. Na rynku wtórnym, na którym limit wynosił 5,1 tys. zł za metr, teraz zmniejszy się do 4,6 – 4,7 tys. zł. Średnie ceny mieszkań w Warszawie kształtują się w granicach 8 tys. zł.

Limity będą również obowiązywały m.in. w Krakowie, w którym różnica wyniesie 4,2%. Dostęp do kredytów z dopłatą będzie jeszcze bardziej ograniczony. Cena metra kwadratowego mieszkania będzie musiała mieścić się w granicach 4,4 tys. zł. Jak podaje BGK w IV kwartale 2011 roku w Krakowie nie udzielono żadnego kredytu preferencyjnego w ramach rządowego programu.

We Wrocławiu, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie czy Toruniu zmiany nie powinny przekroczyć 2%. We Wrocławiu będzie można nabyć nowe mieszkanie już w cenie 5,2 tys. zł. za metr kwadratowy. Jeśli chodzi o rynek wtórny limit zwiększy się do poziomu 4,15 tys. zł.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!