Kredyt hipoteczny w banku PKO BP

Bardzo dobrze prezentuje się w ostatnim czasie oferta kredytów hipotecznych banku PKO BP. Charakteryzują się one dosyć liberalnym podejściem do klientów oraz przyjemnymi promocjami w czasie spłacania kredytu.

Same kredyty na zakup mieszkania zostały podzielone na cztery rodzaje: WŁASNY KĄT hipoteczny, WŁASNY KĄT biznes, WŁASNY KĄT MIX, a także Kredyt mieszkaniowy z dopłatami. Ja chciałbym skupić się na tym pierwszym, który został uznany za najlepszy kredyt hipoteczny przez portal Bankier.pl

W tym przypadku możemy skorzystać z promocji trwającej do końca maja na marżę 0,99% przez pierwszy rok oraz prowizję 0% za udzielenie kredytu i oszacowanie wartości nieruchomości. Jest to jednak oferta dla osób biorących kredyt nie większy niż 400 tysięcy złotych.

Najważniejsze cechy WŁASNEGO KĄTU hipotecznego to:

-finansowanie nawet do 100% wartości nieruchomości

-długi okres kredytowania – aż do 40 lat

-karencja w spłacie kapitału w okresie realizacji inwestycji nawet do 36 miesięcy

-możliwość ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy i hospitalizacji wraz z assistance medycznym oraz ubezpieczenia na życie oferowane przez Bank, a przygotowane we współpracy z partnerami zewnętrznymi

Dodatkowo raz w roku możemy skorzystać z tzw. „wakacji kredytowych”, czyli zawieszenia spłaty jednej raty w ciągu dwunastu miesięcy.

Jak wykorzystać pieniądze pozyskane od kredytodawcy?

Przede wszystkim możemy zakupić mieszkanie, dom lub działkę. Jeżeli mamy jakikolwiek kredyt mieszkaniowy w innym banku, mamy możliwość spłaty owego zadłużenia pieniędzmi od PKO BP.  Ostatnią wisienką na torcie jest szansa na wykorzystanie 25% całej kwoty na dowolny cel niekoniecznie związany z mieszkaniem.

Przy podpisywaniu umowy możemy wybrać w jakich ratach chcemy spłacać zaciągnięty dług (raty malejące lub równe). Nie jest to jednak ostateczna decyzja, ponieważ w całym okresie spłaty mamy możliwość zmiany formuły rat, a także waluty kredytu. Z drugiej strony przy dzisiejszej niestabilności walutowej myślę, że mało kto zdecyduje się na opcję płacenia w zagranicznej walucie.

Oczywiście opcja kredytu hipotecznego w banku PKO BP przeznaczona jest dla klientów indywidualnych posiadających zdolność kredytową.

Dla osób, które chcą pozyskać fundusze na cele mieszkaniowe, kredyt hipoteczny w banku PKO BP jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem, dlatego z czystym sercem polecamy ową opcję.