Ranking kont oszczędnościowych w kwietniu 2012r.

Osoby oszczędzające na lokatach bankowych z dzienną kapitalizacją odczują zmiany w Ordynacji podatkowej obowiązujące od kwietnia br. Odsetki będą obciążone podatkiem od zysków w wysokości 19%.porównanie kont oszczędnościowych w kwietniu 2012 roku

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w Ordynacji podatkowej obowiązuje nowy sposób zaokrąglania podstawy opodatkowania i podatku od zysków kapitałowych. Obliczając podatek od zysków z lokat i kont oszczędnościowych obecnie trzeba będzie stosować zaokrąglenia z dokładnością do 1 grosza, w każdym przypadku w górę. Efektem tego podatek zostanie odciągnięty od nawet najmniejszej kwoty.

Lokaty z dzienną kapitalizacją przestały się opłacać, dlatego banki wycofały je ze swojej oferty, można ją założyć jeszcze tylko w Toyota Banku. Podobnie jest w przypadku kont oszczędnościowych z dzienną kapitalizacją, które albo zostały wycofane z oferty, zmieniono sposób kapitalizacji na miesięczny (w Alior Banku i Getin Banku) lub też zostały w kilku bankach, jednak już nie pozwolą na uniknięcie podatku Belki w wysokości 19%.

Najlepsze konto oszczędnościowe

W najnowszym porównaniu kont oszczędnościowych zwycięstwo należy do rachunku oszczędnościowego w Deutsche Banku. Dzięki niemu klienci, którzy zdecydują się na założenie db Konta Oszczędnościowego w pakiecie z internetowym kontem osobistym db NET mogą uzyskać oprocentowanie w wysokości 8,10%. Warunkiem uzyskania tak atrakcyjnych stawek jest posiadanie salda na rachunku do 10 000 zł, jeśli kwota będzie wyższa oprocentowanie zmniejszy się do 4,09%.

Po zmianie w Ordynacji podatkowej odsetki uzyskane w Deutsche Banku wyniosą 53,95 zł, to o ponad 10 zł mniej niż przed zmianą.

Kolejne miejsce w zestawieniu zajęła oferta BNP Paribas z Kontem Więcej Oszczędnościowym, w którym stosuje się dzienną kapitalizację obowiązującą w dni robocze, oprocentowanie wynosi 5,50%.

Na trzecim miejscu uplasowało się Konto Oszczędnościowe w BnB Nord z oprocentowaniem w wysokości 5,50%, bank nie wymaga założenia dodatkowo konta osobistego.

Bank Nazwa konta oszczęśnościowego Oprocentowanie Odsetki po miesiącu Kapitalizacja Konieczność posiadania ROR
Deutsche Bank Konto oszczędnościowe 24h 8,10% 53,95 zł Dzienna TAK
BNP Paribas Konto Więcej Oszczędnościowe 5,50% 36,60 zł Dzienna TAK
DnB Nord Konto oszczędnościowe 5,50% 36,51 zł Miesięczna NIE
ING Bank Śląski Otwarte Konto Oszczędnościowe 5,25% 34,85 zł Miesięczna NIE
Meritum Bank Konto oszczędnościowe 4,75% 31,53 zł Miesięczna TAK
BGŻ Optima Konto BGŻOptima 4,60% 30,54 zł Miesięczna NIE
Toyota Bank Konto oszczędnościowe 4,59% 30,50 zł Miesięczna TAK
Alior Bank Konto oszczędnościowe 4,35% 28,88 zł Miesięczna NIE
Credit Agricole Rachunek Oszczędzam z dzienną kapitalizacją 4,05% 27,00 zł Dzienna TAK
Citi Handlowy Konto SuperOszczędnościowe 4,04% 26,82 zł Miesięczna NIE

Dowiedz się więcej o koncie oszczędnościowym:

Banki – konto oszczędnościowe: