W jakim banku można uzyskać kredyt obrotowy dla firmy bez zabezpieczeń?

Standardowe zabezpieczenia kredytów obrotowych dla firm wynikają z przepisów kodeksu cywilnego (weksel in blanco i pełnomocnictwo w dysponowaniu środkami na rachunku bankowym).banki udzielające kredytu obrotowego dla firm

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, zabezpieczeniem może być zastaw majątku firmy, towary lub surowce którymi obraca, cesje wierzytelności, poręczenia (np. właściciela).

Jeśli nie chcemy wplątywać się w tego typu ryzyko i wystarczają nam nieco mniej preferencyjne warunki możemy zdecydować się na kredyt obrotowy bez zabezpieczeń. Należy wtedy rozważnie rozpatrzyć wszystkie kruczki związane z rzekomym brakiem zabezpieczeń. Dobra historia kredytowa i związek z bankiem powinny ułatwić uzyskanie wysokiej kwoty kredytu obrotowego dla firmy, dlatego jeśli mamy taką sytuację poszukiwania rozpocznijmy od banku, z którym już współpracowaliśmy.

Ważne jest byśmy byli w stanie wykazać, że firma nie jest „pod kreską” lub że przynajmniej ma realne perspektywy na zyski. Uzyskanie kredytu obrotowego dla firmy bez zabezpieczeń jest związane z limitowaniem maksymalnej kwoty kredytu zwykle do wysokości około dwustu tysięcy złotych.

I tak Polbank EFG oferuje do 200 tys. zł, PKO BP do pół miliona złotych, Dzięki dofinansowaniem kredytów obrotowych z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego banki są w stanie obniżyć koszty kredytu dla firm.

Czytaj też: