Lokaty antybelkowe – ranking 2012

Ranking lokat antybelkowych, lokata antybelkowa

Pośród zalewającej fali zachęcania do oszczędności, znaleźć można produkt, który w wyjątkowy sposób może okazać się korzystny. Pokazuje to ranking lokat antybelkowych – bo o nich mowa.

Oszczędzaj!

W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się o oszczędzaniu i dbaniu o finansową przyszłość. Wiele osób już od jakiegoś czasu inwestuje w lokaty i fundusze inwestycyjne. Prawdziwą furorę zrobiły na naszym rynku lokaty antybelkowe, które dzięki zapisowi w ordynacji podatkowej mogą zwiększyć wpływ z odsetek, za sprawą zwolnienia z podatku (a dokładnie za sprawą podatku w wysokości 0 zł). Oto ranking lokat antybelkowych.

Bank Nazwa Oprocentowanie
SKOK im. Stefczyka  Lokata Korzystna  5,30 %
 Toyota Bank  Plan depozytowy +19  4,25 %
 MultiBank  Lokata Aquarius  4,00 %
 mBank  mLOKATA jednodniowa  3,00 %

Wiele osób zainteresowało się takimi lokatami, a banki zaoferowały klientom prawdziwą różnorodność. Lokaty antybelkowe (czy inaczej depozyty antybelkowe) przybierają różne nazwy, a jednak zasada ich funkcjonowania jest taka sama – przy dziennej kapitalizacji odsetek zysk nie może być większy niż 2,49zł.

Jakie różnice?

Ranking lokat antybelkowych wyraźnie pokazuje zróżnicowanie na tle nazewnictwa oraz oprocentowania. Ofertę tego typu można znaleźć pod nazwą lokaty, planu finansowego czy często, po prostu konta o danych właściwościach. Jest to z jednej strony ciekawa forma, przyciągająca uwagę potencjalnych klientów, a z drugiej strony – skuteczna forma zaoferowania im odmiennych produktów. Najważniejsze jednak w tym rankingu lokat antybelkowych jest oprocentowanie.

Więcej o lokatach antybelkowych >>

Oprocentowanie może być różne, jednak należy pamiętać, że mimo wszystko jesteśmy dość ograniczeni w działaniach, posiadając lokatę antybelkową. Dzienna kapitalizacja odsetek sprawia, że nie możemy rozplanować zysku w dalszej perspektywie czasowej. Mimo tego niewiele osób jest zrażonych do skorzystania z tego typu możliwości. Zainteresowanie lokatami antybelkowymi jest bardzo wysokie, jednak sam produkt może za niedługo zniknąć z naszego rynku. Wszystko za sprawą prac nad ustawą, która ma wprowadzić zmiany dotyczące zaokrąglania do jednego grosza, a nie jak dotychczas było – do złotówki.

Bank – lokaty: