Powrót Szkolnych Kas Oszczędności!

Szkolne Kasy Oszczędności to obecnie serwis bankowości internetowej dla dzieci. Program edukacji finansowej uczniów przeżywa rewolucję, dzięki elektronicznemu koncie dla ucznia, szkoły i rady rodziców.

Szkolne Kasy Oszczędności były niegdyś bardzo popularne, PKO Bank Polski postanowił zatem rewitalizować program edukacji finansowej dla najmłodszych licząc na to, że dzięki niemu zyska klientów świadomie zarządzającymi swoimi środkami na długo. Innowacyjne rozwiązania pozwalają dopasować się do wciąż zmieniających się potrzeb rynku.

PKO BP wprowadza bezpłatny pakiet prowadzenia konta dla uczniów, szkół oraz rad rodziców. Wcześniej stan swoich środków można było sprawdzić w papierowej książeczce poprzez dodanie w niej nowych wpisów. Obecnie uczeń, który zdecyduje się na oszczędzanie w SKO dostanie legitymację przygotowaną na wzór karty płatniczej z indywidualnym numerem konta SKO, gdzie będzie mógł przelać pieniądze za pomocą przelewu bądź wpłaty z dowolnego banku lub na poczcie.

Stan swoich środków każdy posiadacz SKO będzie mógł sprawdzić przez Internet, na swoim koncie na stronie http://sko.pkobp.pl/. Możliwe również będzie sprawdzenie historii oszczędzania, planowanie oszczędności oraz wyliczania potencjalnego zysku.

Nagrody dla oszczędzających

Za najbardziej aktywne prowadzenie konta, oszczędzanie, zakładanie skarbonek czy wytrwałość w oszczędzaniu będzie można uzyskać specjalne odznaki.

Serwis jest przyjazny dziecku, dzięki wykorzystaniu grafiki i kolorów przyjaznych dla najmłodszych.

Wpłat na SKO można dokonywać wyłącznie za pośrednictwem Opiekuna SKO bądź rodzica. Jeśli rodzic posiada konto oszczędnościowe w PKO BP może dokonywać wpłat oraz wypłat z rachunków swoich dzieci za pośrednictwem bankowości elektronicznej, a także śledzić ich historię oszczędzania.

Prowadzenie jak i przelewy z konta SKO dla Ucznia, zarówno w placówce jak i przez Internet są darmowe. Zachętą do oszczędzania jest oprocentowanie 5% oraz tygodniowa kapitalizacja odsetek dla kwot do 2 500 zł.

Be Sociable, Share!