Jak wybrać rachunek bankowy dla firmy?

konto dla firmyKażda dbająca o swoje interesy firma powinna mieć odpowiedni rachunek bankowy, dzięki któremu będzie mogła być spokojna o finanse. Jak wybrać odpowiednie konto?

Rachunek bankowy dla firmy powinien być przede wszystkim dostosowany do potrzeb firmy i jej klientów. Jeśli wykonujemy dużo przelewów o bardzo krótkim terminie transakcyjnym powinniśmy skupić się na tym, aby nasze konto oferowało dostęp do ekspresowych przelewów.

W wielu przypadkach można znaleźć taki bank, który włączy tę opcję do rachunku bankowego dla  firmy jako bezpłatną. Dzięki temu nasze przelewy będą docierać do kontrahentów właściwie w tym samym momencie, w którym klikniemy „Przelej”. Aby jednak mogło się tak stać, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy nasze konto oferuje dostęp do internetowej bankowości.

Dziś już prawie wszystkie banki w Polsce oferują tego typu usługę, ale jak dobrze wiemy, niw zawsze w ramach oferty możliwe są niektóre udogodnienia. Całkowita podstawą jest całodobowy dostęp do rachunku oraz korzystanie z niego za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Kiedy jesteśmy zmuszeni wyjechać, przelew wykonany dzięki smartfonowi może być nieoceniony.

Tryb pracy

Ogromne znaczenie ma tutaj tryb pracy, jaki dominuje w naszej firmie. Jeśli rozkład godzin obsługi rachunku bankowego dla firmy jest dość zamknięty, możemy bez problemu wybierać w bankach oferujących tradycyjne rozwiązania. Jeżeli jednak czas pracy różni się od ośmiogodzinnych norm, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie dodatkowe opcje daje nam dany rachunek. Być może charakter branży wymusza jakieś opcje – na przykład stopniowe zatwierdzanie transakcji czy współdzielenie dostępu do konta.

Dlaczego zwracać uwagę na klientów?

Rodzaj klientów, których nasza firma obsługuje może być tu znaczący ze względu na to, że mają oni określone preferencje, które jako firma powinniśmy nie tylko szanować, ale i uważać za priorytet w dostosowaniu się. Jeżeli nasz klient życzy sobie przelewu w określonej porze lub informacji o danych transakcjach, powinniśmy zapewnić mu wszelkie wygody.

Zadanie sobie najważniejszych pytań dotyczących trybu pracy oraz rodzaju wymagań jakie stawiamy bankowi (wraz z oczekiwaniami klientów) powinno wyśrodkować nasze potrzeby i pomóc w znalezieniu odpowiedniego rachunku bankowego dla firm.

Czytaj też:

Be Sociable, Share!