Najciekawsza oferta konta oszczędnościowego

Chcesz założyć konto oszczędnościowe, ale nie masz pojęcia, które wybrać? Nic dziwnego, banki wciąż prześcigają się w coraz to nowych ofertach. Poniżej przedstawiamy najlepszą ofertę konta oszczędnościowego według rankingu kont oszczędnościowych na maj 2012.ranking kont oszczędnościowych

Coraz częściej decydujemy się odkładać pieniądze na określony cel. Według badań, najczęstszym motywem oszczędzania jest zabezpieczenie na przyszłość (np. choroba). Na drugim miejscu znajduje się zabezpieczenie na starość, a na trzecim środki na wakacje oraz hobby.

Co jednak zrobić, aby łatwo zaoszczędzić i jednocześnie na tym zarobić? W połączeniu tych dwóch kryteriów z pewnością nie pomoże nam magazynowanie gotówki w słynnej śwince skarbonce.

Najlepszym rozwiązaniem jest założenie konta oszczędnościowego. Podjęliśmy już pierwszą decyzję – zakładamy konto oszczędnościowe. Jednak czeka nas jeszcze druga, najważniejsza, decyzja – które konto wybrać z tak szerokiej gamy ofert? W rankingach porównujących konta oszczędnościowe od miesięcy na szczycie mamy niezmiennie tego samego lidera.

Deutsche Bank liderem po raz szósty

Najciekawszą ofertę na rynku wciąż posiada Deutsche Bank. Oferuje on najwyższe oprocentowanie – aż 8,10% – dla posiadaczy db Konta Oszczędnościowego 24h w pakiecie z Kontem dbNET. Jednak warunkiem tak wysokiego oprocentowania jest posiadanie konta otwartego nie wcześniej, niż 1 grudnia 2011r. oraz zgromadzenie środków nie przekraczających sumy 10 000zł.

Ponadto Deutsche Bank oferuje kapitalizację odsetek i zysk każdego dnia miesiąca. Raz w miesiącu umożliwia bezpłatny przelew przez Internet na rachunek wewnętrzny. Niekwestionowaną zaletą, której obecność interesuje większość z nas przy wyborze jakiegokolwiek konta bankowego, jest przede wszystkim brak opłat za otwarcie oraz prowadzenie konta. Deutsche Bank umożliwia również otwarcie 2 lub nawet 3 db Konta Oszczędnościowe 24h.

Polaku – bądź na bieżąco

Do tej pory najważniejszym aspektem wyróżniającym banki pod względem oferty konta oszczędnościowego była wysokość oprocentowania z kapitalizacją dzienną. Jednak coraz częściej, pod tym względem, banki nie różnią się aż tak bardzo między sobą. Być może wkrótce na rynku pojawi się oferta, która zrewolucjonizuje dotychczasowe konta oszczędnościowe.

Obecnie najlepszą z nich posiada Deutsche Bank, jednak nigdy nie możemy być pewni co wydarzy się w kolejnym miesiącu. Dlatego Polaku – bądź na bieżąco. Sprawdzaj najnowsze rankingi, wnikliwie przeglądaj interesujące oferty i wybieraj te, które WEDŁUG CIEBIE są najbardziej sensowne.

Banki – konto oszczędnościowe: