VIA SMS szybka pożyczka

Skończyła ci się gotówka? W domu pojawił się nagły, niespodziewany wydatek? Skorzystaj z nietypowej usługi pożyczki via sms.

W sieci pojawiło się wiele stron oferujących szybkie i łatwe kredyty przez sms. Często gwarantują pieniądze dla każdego, niezależnie od jego statusu w Biurze Informacji Kredytowej. Czy powinniśmy zaufać takim firmom?

Sieć, jako miejsce złudnej anonimowości, pełna jest oszustów. Osoba zdesperowane, pilnie potrzebujące gotówki są dużo bardziej narażone na kuszące reklamy firm, których działalność często mija się z ich oficjalną ofertą. Część z nich już w samych regulaminach, w których ustosunkowane są zasady korzystania z usług, ma zapisy niezgodne z polskim prawem. Pewna firma mająca swą siedzibę w Rybniku, oprócz posiadania niepoprawnego regulaminu, zbierała i wykorzystywała dane teleadresowe swoich klientów jako źródło potencjalnych adresatów reklamy mailingowej (często nazywanej spamem).

Co mogą na to poradzić oszukani klienci?

Po pierwsze możemy zgłosić sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów albo indywidualnie dochodzić swoich praw przed sądem antymonopolowym. Po drugie nagłośnienie sprawy w mediach. Większość dziennikarzy zainteresuje temat podobnych oszustw i z pewnością pomogą w jakiś sposób pokrzywdzonym klientom w odzyskiwaniu utraconych pieniędzy.

Jak się uchronić przed nieuczciwymi kredytodawcami?

Przede wszystkim powinniśmy dowiedzieć się jak najwięcej o firmie, której usługi nas zainteresowały. Przeczytajmy regulaminy z uwzględnieniem wszelkich gwiazdek i małych liter (to właśnie często one są kluczowe przy dokładnym rozumieniu poszczególnych punktów). Dowiedzmy się także, co inni klienci sądzą o danym kredytodawcy. W sieci możemy znaleźć wiele for pełnych opinii, na podstawie których będziemy mogli zbudować własną. W końcu lepiej jest się uczyć na cudzych błędach. Nie wierzmy obietnicom łatwych kredytów przez sms, bo mogą stać się źródłem naszych problemów.

Czy wszyscy to oszuści?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest prosta – nie. Kredyt przez sms nie jest z góry czymś, czego należy się wystrzegać. Możemy znaleźć w Internecie firmy, które z pewnością obdarzą nas profesjonalnym podejściem do sprawy i nie zrażą nas do tego sposobu pozyskiwania szybkiej gotówki.

Zalety szybkich pożyczek VIA SMS

Jak sama nazwa wskazuje owe kredyty są po prostu szybkie. Po zatwierdzeniu pożyczki zostanie nam ona dostarczona w stosunkowo krótkim czasie. Dodatkowo nie musimy nawet iść do banku. Niezależnie od tego gdzie jesteśmy potrzebujemy jedynie komórki, co z całą pewnością jest dużo wygodniejsze od tradycyjnej formy brania kredytów.

Szybkie pożyczki VIA SMS są wciąż nieodkrytym sposobem pozyskiwania kredytów. Całkiem możliwe, że już niedługo zrewolucjonizują one owy rynek. Rodzi się tylko jedno pytanie. Czy znajdziemy w Polsce na tyle dużo uczciwych firm, aby zbudowały one zaufanie wśród klientów do smsowych pożyczek?

Be Sociable, Share!