Ranking kredytów hipotecznych – maj 2012

ranking kredytów mieszkaniowychCoraz więcej osób decyduje się na zaciągniecie kredytu hipotecznego. Realia rynku pracy wręcz wymuszają to na młodych parach, które chciałyby zainwestować w nieruchomość. Jak wygląda aktualny stan rynku kredytów hipotecznych?

Deutsche Bank

Jako pierwszy w rankingu kredytów hipotecznych figuruje Deutsche Bank. Ten bank oferuje kredyt hipoteczny z wyborem waluty kredytowej. Jest to szczególnie ciekawa propozycja dla osób, które są świadome przemian na międzynarodowym rynku finansowym. Do tej opcji dodać można również możliwość zadecydowania o tym, czy spłata ma się odbywać w systemie rat stałych czy malejących.

Sam kredyt można wziąć nawet na 40 lat, co pomaga w swobodnym rozplanowaniu czasu spłacania. Doradztwo w samym banku pozwala pominąć koszty związane z pośrednictwem. Do dyspozycji kredytobiorcy może być aż 100 procent wartości danej nieruchomości włącznie z ubezpieczeniem wkładu własnego.

Credit Agricole

Ciekawą propozycję dla kredytobiorców ma bank Credit Agricoleranking kredytów hipotecznych ujmuje go na drugiej pozycji. Specjalnie dla młodych rodzin włączono do oferty kredyt, w którym przez 8 lat można spłacać do 50% mniej odsetek. Samo finansowanie dochodzi do 80% procent wartości nieruchomości, którą kredytobiorcy zamierzają nabyć ale czas spłacania jest wciąż długi – 35 lat.

PKO BP

Bank PKO BP dla osób chcących wziąć kredyt hipoteczny przygotował ofertę podobną do tego wymienionego w pierwszej kolejności. Okres kredytowy można spłacać nawet 40 lat i obejmuje finansowanie do 100% wartości nieruchomości. Czasowe promocje, które są w tej ofercie odnawiane sprawiają, że spada wysokość marży (w maju nawet do 0,99% przez pierwszy rok).

Oferty kredytów hipotecznych na podobnych warunkach znaleźć można również w bankach takich jak ING, Citibank czy mBank. Właściwie każdy ranking kredytów hipotecznych je ujmuje. W każdym z nich warunki czasu kredytowania i oprocentowania są porównywalne. Zwrócić należy jedynie uwagę na to, jak wygląda kwestia ubezpieczenia oraz ewentualnego przewalutowania – niektóre z banków włączają tę opcję do bezpłatnej części usługi, inne wymagają opłat. Warto również sprawdzić czasowe promocje, dzięki którym można zmniejszyć niektóre dodatkowe opłaty lub czasowo wydłużyć okres niższego poziomu odsetek.

Banki – kredyt hipoteczny: