Za i przeciw kredytowi konsolidacyjnemu dla zadłużonych

Jeżeli mamy na głowie kilka kredytów i nie radzimy sobie z ich spłatą, zwróćmy się do banku o ich konsolidację, czyli zamianę wielu rat w jedną, niższą od sumy wcześniejszych.” Są wtedy dwie możliwości. Można zwrócić się o to do banku lub zaciągnąć kredyt konsolidacyjny.

Może się bowiem okazać, że jest to jedna z ostatnich desek ratunku dla osób zadłużonych nie radzących sobie ze swoimi zobowiązaniami, a zwłaszcza nie są w stanie terminowo spłacać ich dużej liczby. Kredyt ten ma jednak zarówno swoje zalety jak i wady.

Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość połączenia wielu rat z różnych banków w jedno świadczenie spłacane w wybranej przez dłużnika placówce. Dzięki niemu zmniejszamy miesięczną ratę w porównaniu z łączną sumą pojedynczych sprzed konsolidacji, a to dzięki mniejszemu oprocentowaniu takiego kredytu w stosunku do kilku, jakie były do spłacenia przed tą operacją.

W związku z powyższym wszelkich formalności można załatwić o wiele łatwiej i szybciej. Jest to również bardzo praktyczne, gdyż nie trzeba osobno robić przelewów za każdy kredyt, co umożliwia oszczędzenie zarówno pieniędzy z tytułu zastąpienia opłat za kilka jedną jak również czasu na dokonanie tych przelewów.

Zwiększy się za to łączna kwota, jaką należy zapłacić. Dzieje się tak ponieważ kredyt jest spłacany przez dłuższy czas. Ostatecznie więc jego suma okazuje się większa niż kilku sprzed konsolidacji. „Wynika to z konieczności zabezpieczenia się przez instytucję finansową przed osobami niewiarygodnymi, które na podstawie danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej można podejrzewać o to, że nie uregulują swoich zobowiązań terminowo”.

By uzyskać taką pomoc finansową niekiedy wystarczy tylko okazać się dowodem osobistym, o czym więcej na stronie >>

Be Sociable, Share!