Konto firmowe w mBanku bez dodatkowych formalności

Aby założyć rachunek firmowy w mBanku dla jednoosobowej firmy wystarczy mieć dowód osobisty. Dodatkowo nowe przedsiębiorstwo może uzyskać kredyt na start w wysokości do 10 tys. zł.

mBank stosuje politykę upraszczania procesów obsługi klientów biznesowych, już wcześniej wprowadził do oferty kartę kredytową online, a także ułatwił przeniesienie kredytu obrotowego z innego banku. Teraz zrezygnował z konieczności przedstawiania danych rejestrowych (m.in. REGON i NIP) przy zakładaniu konta firmowego, bank ma zadbać o to sam.

Konto firmowe można założyć już po okazaniu dowodu osobistego zarówno dla nowych jak i już istniejących firm, wcześniej mogli to zrobić jedynie przedsiębiorcy dopiero zakładający działalność gospodarczą.

Zdalny dostęp do zasobów Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pozwala na uzyskanie danych rejestracyjne firmy przez bank. Informacje o wpisie są wprowadzane w ciągu 24 godzin od momentu dostarczenia wymaganych dokumentów.

Oprócz konta firmowego bez zbędnych formalności mBank proponuje wsparcie finansowe w postaci kredytu na start już od pierwszego dnia funkcjonowania przedsiębiorstwa. Kwota pożyczki może wynieść 10 tys. zł, a po 6 miesiącach jej wysokość wzrasta do 20 tys. zł.

Konto firmowe w mBanku to:

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku
  • 0 zł za przelewy do ZUS i US
  • 0 zł za wydanie karty do rachunki 0 zł za elektroniczne wyciągi do rachunku

Czytaj też:

Konto firmowe w banku BPH na dowód!