Finanse pod kontrolą na koncie internetowym

By kontrolować swoje wydatki nie musimy wcale zbierać wszystkich rachunków i liczyć na co wydaliśmy pieniądze. Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie programy bądź aplikacje podpięte do konta internetowego.

Rośnie liczba banków, które w swojej ofercie posiadają aplikacje do zarządzania domowym budżetem dla klientów. Proponują je już m.in. Millennium Bank, Bank BPH, Meritum Bank oraz ING Bank Śląski. Nad wdrożeniem takiej aplikacji pracuje obecnie Alior Bank.

Oferując nowe rozwiązania do zarządzania swoimi środkami banki mają nadzieję na przywiązanie klienta do siebie oraz zachęcenie do skorzystania z innych jego usług. Większość spraw klient mógłby wówczas załatwić w jednym miejscu oszczędzając czas i pieniądze.

Zarządzanie swoim budżetem na swoim koncie internetowym

Aplikacje i programy, za pomocą których możemy zarządzać swoim budżetem, które są powiązane z naszym kontem internetowym, kartami płatniczymi czy innymi produktami oferowanymi przez bank. Jeśli jakaś transakcja zostanie wykonana, program automatycznie przypisze ją odpowiedniej kategorii. Wszystkie dane aktualizowane są przynajmniej raz na dzień, dzięki czemu na bieżąco możemy śledzić stan swoich wydatków.

Jeśli chodzi o gotówkę wybraną z bankomatu sami musimy przypisać jej przeznaczenie, by nasze zestawienie było bardziej czytelne i aktualne.

Programy i aplikacje ukazują udział procentowy konkretnych kategorii wydatków, np. jedzenie, dzięki czemu możemy zobaczyć ile w danym miesiącu przeznaczyliśmy na dane zakupy. Takie zestawienie może znacząco wpłynąć na ograniczenie wydatków z danej kategorii zwłaszcza, jeśli zobaczymy, że sporo pieniędzy przeznaczyliśmy ostatnio na rozrywkę lub wypoczynek.

Niektóre aplikacje pozwalają dzielić kategorie na mniejsze. W wielu przypadkach możliwe jest również zaplanowanie wydatków na odpowiednim poziomie, by system nas pilnować, jeśli przekroczymy założoną przez nas sumę.

Jeśli zechcemy odłożyć pewną sumę na konkretny zakup w Multi Banku, w Meritum Planera” powinniśmy polecić systemowi, by systematycznie (miesięcznie) odkładał ją na koncie oszczędnościowym aż do osiągnięcia odpowiedniej kwoty.

Takie rozwiązania przede wszystkim pozwalają zobaczyć użytkownikom na co wydają swoje pieniądze, a bankom przywiązać klientów do siebie.

Czytaj też: