Ranking kont oszczędnościowych – maj 2012

Który z banków przedstawia najkorzystniejszą ofertę konta oszczędnościowego? Który pozwoli nam uzyskać jak największe zyski? Konto oszczędnościowe staje się coraz bardziej popularną formą oszczędzania. Aby dokonać właściwego wyboru, warto zasugerować się rankingiem przedstawiającym najlepszą dziesiątkę kont oszczędnościowych.najlepsze konto oszczędnościowe maj 2012

Planujesz rozpocząć oszczędzanie, ale wciąż nie możesz zdecydować się gdzie ulokować swoje pieniądze? Warto rozważyć dwie możliwości: lokatę terminową oraz konto oszczędnościowe.

Jaka jest podstawowa różnica między nimi? Lokata terminowa to umowa między bankiem, a klientem dotycząca lokowania środków pieniężnych. Lokatę otwiera się na określoną liczbę miesięcy. Bank zobowiązany jest do wypłacenia kapitału wraz z odsetkami po zakończeniu okresu umowy.

Natomiast konto oszczędnościowe to rodzaj rachunku o podwyższonym oprocentowaniu, łączącego zalety lokat i rachunku bieżącego. Konto oszczędnościowe otwierane jest na czas nieokreślony, posiada możliwość wpłat i wypłat środków pieniężnych w dowolnym momencie, a oprocentowanie jest podobne do oprocentowania lokat. Zatem jeśli interesuje Cię oszczędzanie, ale chcesz mieć swobodny dostęp do odłożonych środków – warto wybrać konto oszczędnościowe.

Liderzy

Po raz szósty najlepszą ofertę konta oszczędnościowego prezentuje Deutsche Bank. Oferuje on najwyższe oprocentowanie w wysokości 8,1% dla właścicieli db Konta Oszczędnościowego 24h w pakiecie z kontem osobistem dbNET otwartym po 1 grudnia 2011r. Warunkiem jest jednak posiadanie na koncie środków pieniężnych nie przekraczających 10 000 zł.

Drugie miejsce w rankingu zajmuje BGŻOptima oferując 6,5%, o ile suma wpłat na rachunku nie przekroczy 40 000 zł. Oferta ta kończy się 10 lipca 2012 r. Trzecie miejsce ex aequo zajmują BNP Paribas oraz Bank DnB Nord dzięki oprocentowaniu w wysokości 5,5%.

Ranking bez istotnych zmian

Polbank EFG zakończyło wcześniejszą promocję oprocentowania na Rachunku Codzienny Sukces, przez co spadło na 4 miejscu w rankingu. Db Konto Oszczędnościowe Deutsche Banku ex aequo z Rachunkiem Oszczędzam (Codzienne Zyski) Credit Agricole zajęło 8 miejsce. Poza tym nie odnotowano większych zmian w porównaniu z rankingiem kwietniowym.

Warto również zauważyć, że na 10 miejscu wciąż znajduje się aż 5 banków z rachunkami o takiej samej nazwie. Czy na rynku pojawi się nowa oferta, bardziej atrakcyjna niż ta, którą posiada Deutsche Bank i ranking w końcu ulegnie większym zmianom? O tym dowiemy się w przyszłym miesiącu.

Zobacz też:

Banki – konto oszczędnościowe: