Ranking kredytów hipotecznych w PLN 2012!

Spośród bogatej oferty kredytów hipotecznych bardzo ciężko jest wycelować i znaleźć ten optymalny. W gąszczu poszukiwań należy wziąć pod uwagę na bieżąco opracowywane rankingi., dlatego warto przeanalizować ranking kredytów hipotecznych przez nią opracowany.

porównanie kredytów hipotecznych 2012Dla kogo poszukiwano kredytu hipotecznego i czym się kierowano?

Opracowując ten ranking w kwietniu 2012 roku poszukiwano przede wszystkim najlepszego kredytu hipotecznego dla klienta, który chce uzyskać kwotę 200 000 zł w ramach takiego rozwiązania na 30 lat, przy równych ratach spłaty, wartość zaś nieruchomości to 250 000 zł. Warto wreszcie podkreślić, że do opracowania niniejszego rankingu, jako główne kryterium przyjęto rzeczywistą roczną stopę procentową jako odzwierciedlenie całkowitych kosztów kredytu. To zaś spowodowało, że kredyt hipoteczny o niższej wysokości raty kredytowej nierzadko znalazł się na stosunkowo odległym miejscu w tym zestawieniu.

„Marża idealna” Deutsche Banku zwycięzcą rankingu

Oferta kredytu hipotecznego w Deutsche Banku okazała się zwycięzcą rankingu. Dlaczego? Przede wszystkim dzięki gwarancji, że dłużnik w pierwszym roku spłaty kredytu nie zapłaci marży. W późniejszym czasie marża oczywiście etapowo zacznie wzrastać, ale jej wielkość i tak pozostaje na stosunkowo niskim poziomie.

Zwycięzcy rankingu banków oferujących kredyty hipoteczne w 2012 roku

Nazwa banku

Oprocentowanie rzeczywiste

Prowizja

Rata miesięczna kredytu

Deutsche Bank

6,22%

0%

1204 zł

BGŻ

6,29%

1,5%

1191 zł

BZ WBK

6,34%

2,5%

1190 zł

Citi Handlowy

6,42%

1,8%

1204 zł

Credit Agricole

6,44%

0%

1240 zł

Bank BGŻ i Bank Zachodni WBK również na podium

Na drugim miejscu znalazła się oferta Banku BGŻ, a mianowicie propozycja kredytu hipotecznego z gwarancją najniższej marży. Bank przekonuje, że jeśli klient uzyska lepszą marżę w innym banku to jest on skłonny odpowiednio obniżyć swoją marżę.

Bank Zachodni WBK uplasował się natomiast na miejscu trzecim. Taki wynik okazał się nie lada zaskoczeniem, zwłaszcza, że bank utrzymuje marżę kredytu hipotecznego na poziomie 0,99%, co przekłada się na około sześcioprocentowe oprocentowanie nominalne. Warto dodać, że równie dobrze w tym porównaniu wypadł Bank Citi Handlowy oraz  Credit Agricole.

Oferty kredytów hipotecznych są znacznie zróżnicowane, czego najlepsze odzwierciedlenie można znaleźć w analizowanych rankingu. Szukając zaś najintratniejszego kredytu hipotecznego musimy przede wszystkim zwracać uwagę na różnego rodzaju oferty szczególne czy promocyjne,  jak np. propozycja zwycięskiego Deutsche Banku.

Czytaj też: