Możliwości kredytowania dla firm z negatywną historią finansową

Kredyt z bik, niekorzystna przeszłość finansowa

Czy firma z negatywną historią finansową mają jeszcze szanse na to by dostać kredyt? Nic straconego, możliwości jest naprawdę wiele. Poszukiwania muszą być jednak bardzo ściśle zawężone.

Wydawać by się mogło, że firma, która posiada niekorzystną historię finansową jest zupełnie wyłączona z obiegu kredytowych usług. Nic bardziej mylnego. Na polskim rynku istnieje wiele firm, które udostępnią wspomnianym firmom kredytowe świadczenia. 

Doradztwo

Wszelkie możliwości kredytowania z pewnością znaleźć można w specjalnych instytucjach zajmujących się doradztwem kredytowym. Istnieją nawet takie, które specjalizują się w firmach z trudną przeszłością finansów. Dzięki zrozumieniu potrzeb danej firmy oraz po przeprowadzeniu rozeznania na rynku finansowym, doradca jest w stanie zaproponować konkretne rozwiązania. Szczególnie ważne jest to, że każdy z przypadków jest rozpatrywany indywidualnie – nie może tu być mowy o jakimś szablonowym działaniu.

Czyszczenie rejestrów

W terminologii finansowej znaleźć można również pojęcie czyszczenia rejestrów dla kredytu z BIK, co dla firm z negatywną historią finansową może być niezwykle przydatne. Tego typu działanie polega na zaangażowaniu się w proces oceny zdolności kredytowej danego przedsiębiorstwa przez bank korzystający z listy BIK, która zawierać może zarówno pozytywne jak i negatywne dane na temat danego kredytobiorcy. Usunięcie negatywnych wpisów z tej listy może uwiarygodnić kredytobiorcę, a tym samym zwiększyć jego szanse na otrzymanie kredytu. Aby sprawdzić swoje możliwości w ramach takich działań należy zgłosić się do odpowiednich przedsiębiorstw o charakterze prawnym. Specjaliści obsługujący różne firmy będą w stanie stwierdzić, w jaki sposób i kiedy można zaingerować w pozycje dotyczące danej firmy.

Firma o negatywnej historii finansowej może więc mieć dostęp do wielu narządzi dzięki którym uzyska kredyt. Ważne jest jednak to, by odpowiedni jej przedstawiciel udał się do doradcy, który przy pełnym rozeznaniu prawnym oraz finansowym będzie mógł stwierdzić, w jaki sposób rynek kredytowy jest na otwarty dla danej firmy.

Czytaj też: